پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

وزیر بهداشت ترکیه: شهروندان‌مان در ایران نکات بهداشتی را رعایت کنند

وزیر بهداشت ترکیه با سفر به مناطق مرزی با ایران از پایانه‌های مرزی میان دو کشور بازدید و از شهروندان خواست در ایران نکات بهداشتی را رعایت کنند.

 
وزیر بهداشت ترکیه: شهروندان‌مان در ایران نکات بهداشتی را رعایت کنند

به گزارش خبرماکو؛

استانبول/خبرگزاری آناتولی

فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه طی سفری به مناطق مرزی با ایران از پایانه های مرزی میان دو کشور بازدید و در جریان اقدامات پیشگیرانه در مقابل ویروس کرونا قرار گرفت.

وی هنگام بازدید از منطقه مرزی کشور با ایران در جمع خبرنگاران اظهارداشت: تمامی شهروندان‌مان که از ایران بازگشت خواهند کرد را ۱۴ روز در قرنطینه قرار خواهیم داد.

وزیر بهداشت ترکیه در باره مبارزه با ویروس کرونا اظهار داشت: شهروندان‌ مان که از ایران وارد ترکیه خواهند شد را در بیمارستان صحرایی خود مورد بازرسی قرار خواهیم داد. تمامی تدابیر بهداشتی لازم در مرزهای ترکیه با ایران لحاظ شده است.

کوجا افزود: شهروندانمان که از شهرهای قم و مشهد آمده اند را تحت بررسی دقیق تری قرار داده ایم. از شهروندان‌مان در ایران می‌خواهیم نکات بهداشتی را رعایت و از ماسک استفاده کنند. به تمام شهروندانمان در ایران که خواستار بازگشت هستند کمک خواهیم کرد.

وی همچنین تصریح کرد: با سازمان بهداشت جهانی به صورت هماهنگ همکاری می‌کنیم. تمامی افراد در مبادی ورودی کشور از دوربین‌های حرارتی عبور خواهند کرد.