اجتماعیچالدرانزندگی نامه شهداشهرستان ها

وصیت‌نامه شهید عبدالله رضازاده؛ شعار مرگ بر آمریکا هرگز از یادتان نرود

شهید عبدالله رضازاده در وصیت‌نامه‌اش گفت: شعار مرگ بر آمریکا، شوروی، منافق، اسرائیل، صدام، چپ و راست و مرگ بر تمامی دشمنان اسلام هرگز از یادتان نرود.

شعار مرگ بر آمریکا هرگز از یادتان نرود

به گزارش خبرماکو به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس ، شهید عبدالله رضازاده، فرزند محمد در اول فرودین ۱۳۴۰ در سیه‌چشمه چالدران به دنیا آمد و در ۲۸ فرودین سال ۱۳۶۲ در منطقه شرهانی ایلام در عملیات والفجر ۱ به شهادت رسید.

این شهید در بخشی از وصیت‌نامه‌اش می‌گوید: شعار مرگ بر آمریکا، شوروی، منافق، اسرائیل، صدام، چپ و راست و مرگ بر تمامی دشمنان اسلام هرگز از یادتان نرود.

متن وصیت‌نامه شهید رضازاده به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن رحیم

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

اسرائیل باید از بین برود. امام خمینی(ره)

بسم رب‌الشهدا والصدیقین

انا لله و انا الیه راجعون
ضمن عرض سلام بر امام امت خمینی بت‌شکن و ضمن سلام بر روح روان پاک شهدای انقلاب اسلامی ایران و ضمن آرزوی خلاص شدن تمام مسلمین جهان از زیر کفار صهیونیست‌ها و منافقان ضمن آرزوی توفیق بر برادران و خواهران و حزب‌الهی کشور ایران که با نگهداشتن و پشتیبان بودن خود به جنگ به وعده خود وفا کردند و با این عمل و کردار نیک خود دست ابر جنایتکاران را قطع کردند و توانستند مشت محکم بر مزدوران کافر صدامی تکریتی بزنند.

توصیه شهید به مردم

کمی با برادران و خواهران حزب الهی سخنی در میان دارم که عبارتند از: ای برادر و ای خواهر حزب‌الهی بر ما رزمندگان واجب شرعی است کسانی که دست به سوی تعدی ما دراز می‌کنند دست آنها را کوتاه کنیم ولی بر شما نیز یک وظیفه شرعط واجب است که عبارت است از حفظ خون شهدای انقلاب اسلامی و نگذارید با ایجاد تفرقه در بین شما این خون‌های پاک و گرانبها به هدر برود.

با ایجاد زمینه ای سعی کنید افراد منحرف را به دین و آئین مبین اسلام دعوت کنید تا بلکه نسل و نیروی دین اسلام گسترس یابد تا این گسترش آنقدر باشد که به کشورهای دیگر نیز سرایت کند سعی کنید کسانی که منافقانه دست به سوی ما دراز کرده و به ما لطمه وارد می کنند آنها را از بین ببرند

وصیت‌نامه شهید خطاب به خانواده‌اش

از پدر و مادر خود خیلی خیلی سپاسگزارم که مرا به این حد جوانی رساندند و در راه دین اسلام هدیه دادند و از آنها می‌خواهم در مرگ من آنچنان حالت غمگین بر صورت‌تان راه ندهید.

و تو ای مادرم مانند زینب باش و در این راه مقاوم و استوار در مقابل منافقان بایست و ای خواهر و برادر شما هم وظیفه دارید راه شهدای اسلام را طی کنید، تا اینکه این انقلاب به سراسر جهان گسترش یابد.

تنها آرزویی که داشتم این بود که در شهرستان ما هم همانند شهرستان‌های دیگر نماز جمعه برپا می‌شد تا بلکه بتوانم در این فریضه الهی شرکت جویم و هر چند به این آرزو نرسیده‌ام ولی از شما اهل خانواده‌ام می‌خواهم که اگر نماز جمعه بر پا شد هرگز از شرکت در نماز غفلت نکنید و نیز دعای امام و رزمندگان جمهوری اسلامی را هرگز فراموش نکنید.

دیگر آرزوی توفیق شما را از ایزد متعال خواستارم و نیز شعار مرگ بر آمریکا و شوروی و منافق و اسرائیل و صدام و چپ و راست و مرگ بر تمامی دشمنان اسلام هرگز از یادتان نرود.

والسلام علیکم و رحمه‌البرکاته شهید عبدالله رضازاده

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =

دکمه بازگشت به بالا