اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

وضعیت بیماری کرونا در ماکو به حالت پایدار درآمد

وضعیت بیماری کرونا در ماکو به حالت پایدار درآمد

به گزارش خبرماکو – رییس شبکه بهداشت و درمان ماکو گفت: با بهبودی و ترخیص هفتمین نفر از ۹ مورد مثبت ابتلا به بیماری کرونا در این شهرستان، وضعیت شهرستان به حالت پایدار در آمد اما مشارکت اهالی برای حفظ این وضعیت ضروری است.

دکتر رحیم صمدی روز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: با توجه به بررسی دقیق علل ابتلای موارد مثبت کرونا در ماکو، سابقه مسافرت اخیر یا تماس با مسافران علامت‌دار علت اصلی درگیری و شیوع بوده است.

وی تاکیدکرد: مردمی که با وجود توصیه‌های مکرر به مسافرت رفته‌اند، پس از برگشت به مدت ۱۴ روز به هیچ عنوان از منزل خارج نشوند و با افراد دیگر تماس نداشته باشند تا وضعیت پایدار شهرستان به هم نریزد.

وی بیان کرد: در این مدت هیچ مورد فوتی بر اثر بیماری کرونا در این شهرستان ثبت نشده‌ و همکاری، مشارکت مردم و ارگان‌ها از طریق ماندن در خانه و ضدعفونی و گندزدایی شهر و روستاها قابل قدردانی بوده است.

به گزارش ایرنا پویش ۲۹۱۴ با هدف ماندن مردم آذربایجان‌غربی در خانه‌هایشان از ۲۹ اسفند تا ۱۴ فروردین ماه به پیشنهاد استاندار آذربایجان‌غربی کلید خورد و بیشتر مردم در جای‌جای استان به این پویش توجه دارند.

کرونا قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌ چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

ماکو یکی از شهرستان‌های شمالی آذربایجان‌غربی است که تا ۲۸ اسفندماه تنها چهار فرد مبتلا به کرونا در این شهرستان شناسایی شده بود.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 4 =

دکمه بازگشت به بالا