آذربایجان غربیاجتماعیاستان هاسیاسیشهرستان هاماکو

وضعیت دریاچه ارومیه اصلا خوب نیست

به گزارش خبرماکو، رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان غربی گفت: به جد پیگیر احیای دریاچه ارومیه هستیم، زیرا عواقب زیست محیطی که خشک شدن دریاچه ارومیه دارد جمعیت قابل توجهی از ساکنین شمال غرب کشور را تحت شعاع قرار می دهد و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار دارد.

محمد علیپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت دریاچه ارومیه اصلا خوب نیست و هر هفته از این دریاچه بازدید به عمل می آید.

وی ادامه داد: شدت خشک شدن و تبخیر دریاچه ارومیه بسیار زیاد است و نمایندگان آذربایجان غربی و شمال غرب کشور تمام تلاش خود را بکار گرفته اند و پیگیر آخرین وضعیت دریاچه و اقدامات صورت گرفته هستند.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان غربی اظهار کرد: اخیرا جلسه ای با حضور معاون اول رییس جمهور و استاندار آذربایجان غربی در تهران برگزار شد و رییس جمهور ماموریت ویژه برای به استاندار آذربایجان غربی داده است.

وی افزود: به جد پیگیر احیای دریاچه ارومیه هستیم، زیرا عواقب زیست محیطی که خشک شدن دریاچه ارومیه دارد جمعیت قابل توجهی از ساکنین شمال غرب کشور را تحت شعاع قرار می دهد و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار دارد.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا