اخبار منطقه آزاد ماکوسیاسی

ولایت ما برگرفته از اعتقادات و سیاست است

منطقه آزاد ماکو – ماکو – امام جمعه موقت شهرستان ماکو گفت: ولایت  ما برگرفته از اعتقادات و سیاست است و این دو از یکدیگر جدا نخواهد شد.

 به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اصغری امام جمعه موقت ماکو در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ماکو افزود : در نظام جمهوری اسلامی ایران ولی فقیه نقش رهبر جامعه را برعهده دارد و در لزوم وجود آن هیچ شک و تردیدی نیست.

وی بر لزوم حضور مردم در مساجد و پای منبرها در جهت بهره مند شدن از سخنان حکیمانه عالمان تاکید کرد و اضافه کرد: تعلیم و تعلم در دین مبین اسلام بسیار ارزشمند شمرده شده است به گونه ای که ائمه اطهار و پیامبران در وهله اول به آگاه سازی می پرداختند.

وی ادامه داد : ولایت ما برگرفته از عقیده و سیاست است و این دو از یکدیگر جدا نخواهد شد.

امام جمعه موقت ماکو با اشاره به اینکه در دین اسلام بر بحث تولی و تبری که برگرفته از فروع دین است، تاکیدات فراوانی شده است، خاطرنشان کرد : لذا افرادی که می‌گویند چرا بعد از نماز جمعه شعار هایی علیه کشورهای مخالف ایران سر داده میشود، جواب خود را در دین اسلام و بحث فروع دین میتوانند بیابند.

وی بر لزوم شناخت صحیح امام زمان (عج)، خود و فراهم سازی زمینه های ظهور آن حضرت تاکید کرد و گفت : شناخت تنها کافی نیست بلکه باید در صدد شناساندن آن حضرت به نسلهای جوان نیز کوشا باشیم.

امام جمعه موقت ماکو بر اهمیت حرکت همگام با ائمه اطهار اشاره کرد و ادامه داد : باید در تمامی امورات از ائمه اطهار الگو گرفته و از آنها نه پیشی بگیریم و نه عقب بمانیم.

وی در ادامه ضمن تبریک هفته عقیدتی سیاسی بر جهادگران سپاهی گفت : بزرگترین عنایت از سوی خداوند تعلیم و تعلم است و هرکس بتواند در سطح عالی از این نعمات برخوردار شود خداوند را به خوبی خواهد شناخت.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، ماکو یکی از شهرهای واقع در منطقه آزاد ماکو است .

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − نه =

دکمه بازگشت به بالا