اخبار منطقه آزاد ماکواستان هااقتصادی

٢١ قرارداد سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی شوط منعقد شده است

به گزارش خبرماکو- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه تاکنون ٢١ قرارداد واگذاری این شهرک انجام شده، گفت: برای این تعداد قرارداد واگذاری زمین حدود ١٧ هکتار زمین درنظر گرفته شده است.٢١ قرارداد سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی شوط منعقد شده است

حسن حاتمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حدود ١٠٠ میلیارد ریال برای این تعداد قرارداد، سرمایه‌گذاری شده است که با بهره‌برداری از این تعداد واحد برای حدود ٨٠ نفر از جوانان منطقه اشتغالزایی می‌شود.

وی اضافه کرد: در مجموع ۵٢ هکتار زمین در اختیار شهرک صنعتی شوط بوده که ٣٢ هکتار صنعتی است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی اظهار کرد: تاکنون ۶ واحد در بخش‌های شیمیایی، کانی غیرفلزی و فلزی در شهرک صنعتی شوط به بهره‌برداری رسیده است.

وی تاکید کرد: امکانات زیربنایی شهرک صنعتی شوط از جمله برق، آب و گاز، تلفن و راه دسترسی تامین شده و تصفیه‌خانه و آتش‌نشانی این شهرک هنوز راه‌اندازی نشده است.

وی بیان کرد: یک‌هزار هکتار زمین برای توسعه شهرک صنعتی شوط نیاز بوده و این امر نیازمند مساعدت سازمان‌های ذیربط و منطقه آزاد ماکو است.

شهرک صنعتی شوط به لحاظ قرار گرفتن در نزدیکی جاده ترانزیتی ایران و اروپا و داخل محدوده منطقه آزاد ماکو موقعیت ممتازی را برای سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی فراهم کرده است.

آذربایجان‌غربی از نظر صنعتی یکی از استان‌های کم‌برخوردار کشور به شمار می‌رود اما با اجرای قانون خروج از رکود تدوینی دولت تدبیر و امید، اقدامات خوبی در راستای بازگشت واحدهای تولیدی و صنعتی این استان به مدار تولید و جذب سرمایه آغاز شده‌است.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از شهریور ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرد و بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی یک سازمان توسعه‌ای به‌شمار می‌رود.


٢١ قرارداد سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی شوط منعقد شده است

٢١ قرارداد سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی شوط منعقد شده است

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + چهارده =

دکمه بازگشت به بالا