اخبار منطقه آزاد ماکو

پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی فرودگاه ماکو

نماینده مردم ماکو در خانه ملت گفت: شرایط حاکم در منطقه آزاد ماکو، در کشور بی نظیر است .

خبرماکو : محمدعلی پور، در گفت وگو با خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آزاد ماکو  گفت: فعالیت پروژه های عمرانی مختلف در منطقه آزادماکو باعث اشتغال زایی شده است.

وی احداث فرودگاه ماکو را از جمله مهمترین و بزرگترین پروژه عمرانی و زیر ساختی منطقه آزاد ماکو عنوان کردوافزود: روند احداث فرودگاه ماکو با پیشرفت فیزیکی ۷۰ الی ۸۰ درصدی همراه بوده  و  فاز اول این فرودگاه تا ۲ماه دیگر به اتمام خواهد رسید .نماینده ماکو

نماینده مردم ماکو ، شوط، پلدشت و چالدران تعریض جاده ماکو – کشمش تپه را از دیگر پروژه عمرانی سازمان منطقه آزاد ماکو عنوان کردو ادامه داد:درعملیات این جاده پیمانکار محلی مشغول هستند به طبع آن مهندسین مرتبط در این رشته هم در این کارگاهها مشغول خواهند شد و به ایجاد شغل در این منطقه کمک خواهند کرد.

علیپور تصریح کرد: وقتی حرف از اشتغال زده می شود بعضا” این تدعی در ذهن ها به وجود می آید که اشتغال حتما” استخدام رسمی و پشت میز نشینی است .

وی افزود: کشورهایی که به رشد و توسعه رسیده اند هیچ وقت با پشت میز نشینی رشد و توسعه نیافته اند باید اقدامات سازندگی و هم اقدامات عمرانی ، اقتصادی و تجاری در کنار آن صورت بگیرد .

نماینده ماکو بازارچه مرزی را که در منطقه آزاد ماکو راه اندازی شده است یکی از طرحهای موفق در امر اشتغال زایی عنوان کرد و خاطر نشان کرد: با ایجاد و راه اندازی این بازارچه هزاران نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم در این بازارچه مشغول شدند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن رد ادعای بعضی افراد تنگ نظر که با حرف و حدیث هایی ایجاد بازارچه مرزی ، بازار سطح شهر به رکود کشانده شده، اظهارکرد: ورود گردشگر به منطقه آزاد ماکو باعث رونق تمامی اصناف سطح شهر و منطقه خواهد شد.

وی از سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت و برق خبرداد و گفت: چینی ها با مشارکت سرمایه گذار داخلی نیروگاه برق و هندیهای با سرمایه گذاری صددرصدی کارخانه فرو آلیاژ را احداث خواهند کرد.

نماینده خانه ملت به اتمام مراحل پایانی کارهای مجتمع پتروشیمی اشاره کرد و ادامه داد: هم اکنون مشکل مربوط به تخصیص محل و آب برای این پروژه حل شده است و در حال رایزنی برای تخصیص گاز است که امیدواریم با توجه به اهمیت اجرای این طرح برای اقتصاد منطقه و کشور هر چه سریعتر زمینه رفع این مشکل نیز فراهم شود.

علی پور ضمن تقدیر از عملکرد خوب منطقه آزاد ماکو گفت : با توجه به اینکه از عمر این منطقه آزاد زیاد نمی گذرد اقداماتی خوبی صورت گرفته است به شخصه در هر تربیونی که بدست بنده می رسد از عملکرد خوب این سازمان یاد می کنم .
خبر تولیدی
خبرنگار: ۴۵
انتهای پیام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =

دکمه بازگشت به بالا