اجتماعیچالدران

چالدرانی ها شب گذشته هم دمای ۲۱ درجه زیر صفر را تجربه کردند

به گزارش خبرماکو، کارشناس اداره پیش بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: کمینه دما در چالدران طی ۲۴ ساعت گذشته به منفی ۲۱ درجه سانتی گراد زیر صفر رسید و این شهرستان همچنان سردترین شهر استان بوده است.چالدرانی ها شب گذشته هم دمای ۲۱ درجه زیر صفر را تجربه کردند

مهدی کریمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو افزود: شهرستان ارومیه نیز طی ۲۴ ساعت گذشته کمینه دمای منفی ۱۱ درجه سانتی گراد داشت که نسبت به هفته قبل افت ۱۰ درجه ای دما دارد.

وی با اشاره به آغاز افزایش دمای هوای استان اضافه کرد: طی امروز و فردا، دوشنبه و سه شنبه دمای هوای استان به میزان سه تا هشت درجه سانتی گراد افزایش خواهد یافت ولی این افزایش موقتی بوده و از روز پنجشنبه با ورود سامانه بارشی مجددا افت دما رخ می دهد.

وی ادامه داد: با توجه به سکون و پایداری هوا در استان پیش بینی افزایش غلظت آلایندهای هوا در شهرهای پرتردد وجود دارد و لازم است تا شهروندان موارد لازم را در ترددهای خود در خارج از منزل رعایت کنند.

کارشناس اداره‎‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: هوای استان تا روز چهارشنبه پایدار بوده ولی از روز پنجشنبه سامانه بارشی وارد استان می شود که در صورت تغییر نکردن نقشه های هواشناسی آذربایجان غربی پایان هفته ای توام با بارش را برای شهرستان های مختلف رقم خواهد زد.

آذربایجان غربی هفته گذشته هفته پر بارشی داشت که موجب شد تا در جنوب استان بارشهای بالای ۷۰ میلیمتر ثبت شود، شهرستان پیرانشهر با بارش ۹۷ میلی‌متری برف و باران، پربارش‌ترین شهر استان بود.

بعد از پیرانشهر شهرهای اشنویه، سردشت و مهاباد نیز به ترتیب با ۷۹، ۶۸ و ۳۹ میلی‌متر شهرهای پر بارش استان بودند و میزان بارش در ارومیه نیز پنج میلی‌متر ثبت شده‌است.

هر چند هواشناسی استان در مناطق مرتفع و صعب العبور کوهستانی ایستگاه هواشناسی ندارد ولی طبق تصاویر منتشره در فضای مجازی از اطراف شهر ارومیه و نقاط مرتفع استان بارش برف به میزان ۸۰ تا ۱۰۰ سانتیمتر نیز در این مناطق مشاهده می شود.

منبع: ایرنا


بروزرسانی تجهیزات هواشناسی برای مقابله با بحران ضروری است

پیش بینی هواشناسی پنج روز آتی برای شهرستان ماکو

پیش بینی وضعیت هواشناسی شهرستان ماکو در پنج روز آینده

چالدرانی‌ها پیش از زمستان، دمای منفی ۱۰ درجه سانتی‌گراد را تجربه کردند

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 7 =

دکمه بازگشت به بالا