اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

چهار تشکل مردم نهاد زیرنظر فرمانداری ماکو فعالیت می کنند

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ماکو گفت: مجوز فعالیت چهار تشکل مردم نهاد از سوی این فرمانداری صادر شده است.

حسن محمدزاده در دومین جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان ماکو اظهار کرد: چهار تشکلی که از سوی فرمانداری مجوز رسمی دریافت کرده اند در حوزه های محیط زیست، خیریه و بانوان فعالیت می کنند.
وی با بیان اینکه سازمان های مردم نهاد درصدد رفع معضلات اجتماعی اقدام کنند، اظهار کرد: ظرفیت های سازمان های مردم نهاد در فرهنگ سازی و رفع معضلات اجتماعی نباید مورد غفلت واقع شود.01
وی با بیان اینکه تکدی گری، ایجاد آلودگی صوتی و عدم رعایت حقوق شهروندی از جمله معضلات اجتماعی است که جامعه امروزی گریبانگیر آن است، افزود: ائمه جمعه و جماعات، هیات امنای مساجد، هیات های مذهبی، شبکه های اجتماعی، نشریات و خبرگزاری ها با ایجاد بستر مناسب برای آموزش و آگاهی بخشی عمومی در جامعه میزان معضلات اجتماعی را به حداقل برسانند.
محمدزاده با بیان اینکه دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به توسعه کمی و کیفی سازمان های مردم نهاد دارد، اظهار کرد: دولت یازدهم به نقش سازمان های مردم نهاد در توسعه کشور واقف است.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ماکو با تاکید بر اینکه حاکمیت مخالف ایجاد شور و نشاط در جامعه نیست، گفت: ایجاد شور و نشاط در جامعه به معنای ضایع کردن حقوق شهروندی دیگران نیست و باید مرزی بین این دو مورد قائل شد.
به گزارش ایرنا، در ادامه اعضای کارگروه فرهنگی و اجتماعی با ارائه گزارشی از آخرین اقدامات دستگاه خود پیرامون مقابله با معضلات اجتماعی نکته نظرات و پیشنهادات لازم را برای بهبود وضعیت موجود شهرستان به لحاظ مقابله با مخاطرات اجتماعی بیان کردند.
شهرستان ماکو در گوشه شمال غربی ایران قرار گرفته که از شمال به رودخانه قره سو و کشور ترکیه، از شرق به رودخانه ارس و جمهوری خودمختار نخجوان و از مغرب به جمهوری ترکیه و از جنوب به شهرستان خوی محدود است.
جمعیت این شهرستان نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر است.

حمیدرضا قهرمانزاده

خبرنگار و عکاس خبری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − هفت =

دکمه بازگشت به بالا