اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

کمک ۳۵ میلیارد ریالی خیران ماکویی به آسیب‌دیدگان ناشی کرونا

به گزارش خبرماکو- فرماندار ماکو گفت: از آغاز شیوع بیماری کرونا تاکنون خیّران این شهرستان بیش از ۳۵ میلیارد ریال به نیازمندان و آسیب‌دیدگان ناشی از این بیماری کمک اهدا کرده‌اند.

حسین عباسی روز ‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو بیان کرد: این میزان از کمک‌ها در قالب بسته‌های غذایی و بهداشتی تهیه و در بین نیازمندان و خانواده‌هایی که از بابت شیوع این ویروس دچار مشکل شده‌اند، توزیع شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه کارآفرینان و صاحبان سرمایه این شهرستان نیز برای کمک به نیازمندان این شهرستان ۱۰ میلیارد ریال کمک اهدا کردند، افزود: این میزان کمک به همت سازمان منطقه آزاد ماکو جمع‌آوری شده و در قالب طرح «پویش و همدلی» بین خانواده های مستمند و بی‌بضاعت این شهرستان توزیع خواهد شد.

وی با قدردانی از خیّران و مراکز نیکوکاری این شهرستان، از آنان خواست تا اقدامات خیرخواهانه و خداپسندانه خود را تا قطع کامل زنجیره شیوع کرونا همچنان ادامه دهند.

وی به اقدامات پیشگیری در ایام کرونا نیز اشاره کرد و افزود: تمامی محدودیت‌های گذشته همچنان به قوت خود باقی است و در صورت غفلت از موضوع، آسیب‌های ناشی از این بیماری می‌تواند آمار ابتلا را در این شهرستان به سرعت افزایش دهد.

شهرستان ماکو یکی از شهرهای شمالی آذربایجان‌غربی است.

رویکرد اصلی دولت پس از مهار اپیدمی کرونا به وضوح «حفظ جان مردم به طور همزمان در مقابل کرونا و آثار سوء اقتصادی ناشی از آن است»؛  این سیاست سلامت‌محور علاوه بر نظام پویای بهداشت و سلامت به پایه‌های قوی اقتصادی برای حفظ زندگی چند دهک پایین جامعه نیازمند است و این به معنی ایجاد تعادل میان سلامت و اقتصاد است.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 9 =

دکمه بازگشت به بالا