اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکوپلدشتشهرستان ها

۱۰میلیارد ریال برای خرید دستگاه رادیولوژی دیجیتال برای بیمارستان پلدشت هزینه شد

به گزارش خبرماکو، مدیرغذا و داروی سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: با مشارکت این سازمان یک دستگاه رادیولوژی دیجیتال برای بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان پلدشت خریداری شده است.

دکتر اسلام یادگاری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: در راستای ارتقاء خدمات تشخیصی و درمانی منطقه، پیرو قرارداد فی مابین سازمان منطقه آزاد ماکو و دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، یک دستگاه رادیولوژی دیجیتال برای بیمارستان امام خمینی (ره) پلدشت با مشارکت سازمان منطقه آزاد ماکو خریداری شد.

وی در ادامه با بیان اینکه برای برای خرید این دستگاه، سازمان منطقه آزاد ماکو ۱۰میلیارد ریال مشارکت مالی کرده است، افزود: این دستگاه تصویربرداری رادیولوژی دیجیتال به ارزش ۲۰ میلیارد ریال توسط دانشگاه علوم پزشکی ارومیه خریداری و به مدیریت بیمارستان امام خمینی (ره) شبکه بهداشت و درمان شهرستان پلدشت تحویل داده شد.

یادگاری ادامه داد: با توجه به افزایش روز افزون هزینه دستگاه رادیولوژی آنالوگ و همچنین دلایلی نظیر پایین بودن کیفیت تصاویر و بالا بودن میزان دوز اشعه دریافتی بیماران در دستگاه آنالوگ، کاربرد دستگاه رادیولوژی دیجیتال به منظور کاهش هزینه های بیمارستان و ارتقاء سطح سلامت و ایمنی بیماران بسیار ضروری به نظر می رسید.

وی گفت: این اقدام مهم گامی دیگر در خدمت رسانی بهتر به شهروندان و هم‌چنین صرفه‌جویی در منابع اقتصادی کشور می باشد

مدیرغذا و داروی سازمان منطقه آزاد ماکو اظهار داشت:  از جمله مزایای دستگاه رادیولوژی دیجیتال، سرعت بالای تهیه تصویر، کاهش هزینه ها به جهت حذف کاست و ظهور و ثبوت فیلم، امکان آرشیو تصاویر و کپی فیلم با سهولت بیشتر، امکان دسترسی پزشک رادیولوژیست به تصاویر به محض انجام تصویربرداری، امکان ارسال تصاویر از طریق اینترنت به مراکز درمانی دیگر است.

به گزارش خبرماکو، سازمان منطقه آزاد ماکو در سال های اخیر بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال برای ارتقای زیرساخت های بهداشتی و درمانی منطقه هزینه کرده است.

منطقه آزاد ماکو بزرگترین مطنقه آزاد کشور شامل شهرستان‌های ماکو، شوط و پلدشت در شمال استان آذربایجان غربی واقع شده است.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا