پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

۱۱۸ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در چالدران پرداخت شد

۱۱۸ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در چالدران پرداخت شد

به گزارش خبرماکو- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: از آغاز اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی در استان، ۱۱۸ میلیارد ریال تسهیلات در شهرستان محروم چالدران پرداخت شده است.

ابوالفضل عبادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان تسهیلات در اختیار صاحبان ۲۵۳ طرح تولیدی و ۱۱۸ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در چالدران پرداخت شدخدماتی در چالدران قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: با پرداخت این میزان تسهیلات، برای ۴۲۸ نفر در شهرستان محروم چالدران، فرصت اشتغال ایجاد شده که رقم مناسبی در این منطقه به شمار می رود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی ادامه داد: همچنین تاکنون ۲۵۶ طرح در این حوزه به بانک های چالدران معرفی شده که میزان تسهیلات مورد نیاز آنها حدود ۱۱۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بوده که از این میزان نزدیک به ۹۹ درصد طرح ها و تسهیلات معرفی شده به بانک، وام خود را دریافت کرده اند.

عبادی گفت: اشتغال مورد نظر در طرح های معرفی شده به بانک نیز در این شهرستان ۴۳۱ نفر بوده که تنها سه نفر از این هدف گذاری باقی مانده است.

وی افزود: اعطای تسهیلات مناسب اشتغال پایدار روستایی در چالدران، یکی از موفقیت های این اداره کل در راستای توسعه اشتغال در این شهرستان محروم شمال آذربایجان غربی است.

به گزارش ایرنا، طرح های اشتغال پایدار روستایی با هدف گسترش روستانشینی و همچنین کاهش مهاجرت به شهرها و همچنین اشتغال جوانان روستانشین به اجرا درآمده و آذربایجان غربی از جمله استان های موفق در این حوزه بوده است.


سهم چالدران از طرح های اشتغالزایی ۴۰ میلیارد ریال است

افتتاح واحد صنعتی پرورش گوسفند در چالدران

پرداخت ۲۲ میلیارد ریال وام اشتغال روستایی در چالدران