اخبار منطقه آزاد ماکواقتصادی

۱۳۰۰ میلیارد ریال در بخش معدن منطقه آزاد ماکو سرمایه‌گذاری شد

به گزارش خبرماکو- مدیر تسهیل تولید، صنایع و معادن سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: از ابتدای فعالیت این سازمان تاکنون یکهزار و ۳۰۰ میلیارد ریال در بخش معدن منطقه سرمایه‌گذاری و به اشتغال‌ هزار و ۸۰۰ نفر منجر شده است.

آرش یوسف‌زاده روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: طی سال گذشته، برای هفت معدن جدید با سرمایه‌گذاری ۴۴۰ میلیارد ریالی پروانه فعالیت صادر شد که زمینه اشتغال ۲۳۷ نفر را در این شهرستان فراهم کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه ۲ مورد از پروانه‌های صادر شده مربوط به معادن مرمریت سیاه است، افزود: همچنین طی سال گذشته برای ۱۴ فقره معدن، پروانه اکتشاف صادر شد.

وی بیان کرد: منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان‌های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان می‌باشد و طی سال گذشته در این منطقه تعداد ۱۵ معدن فعال بوده است.

به گزارش خبرماکو، مساحت منطقه آزاد ماکو حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.

منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای ۱۴۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری‌آذربایجان و ۱۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − شش =

دکمه بازگشت به بالا