اقتصادیچالدرانشهرستان ها

۱۴۵ تُن آرد ترمیمی در شهرستان چالدران توزیع شده است

به گزارش خبرماکو- فرماندار چالدران گفت: ۱۴۵ تُن آرد ترمیمی به منظور حفظ شرایط موجود و جلوگیری از تجمع مردم بین نانوایان در این شهرستان توزیع شده که این روند ادامه دارد.

حسن محمدزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: هیچگونه کمبود آردی در سطح شهرستان چالدران وجود ندارد و به منظور جبران کمبودهای کاذب ناشی از بار روانی موجود این مقدار آرد سهمیه‌ای ترمیمی به شهرستان تخصیص و توزیع شده است.

وی با بیان اینکه نانوایی های شهرستان موظف هستند، ضمن رعایت موارد بهداشتی نان با کیفیت و با قیمت مصوب دولت به مردم شهرستان عرضه کنند، افزود: در جهت تامین نان اهالی روستاها طرح جدیدی آماده شده و در آستانه اجراست که با اجرای کامل  این طرح تقاضای اهالی روستاهای شهرستان در خود روستاها مدیریت شده و از سرازیر شدن تقاضاها به نانوایی های شهری پیشگیری خواهد شد.

فرماندار چالدران تاکید کرد: هیچ‌گونه افزایش قیمتی در انواع نان در سطح شهرستان وجود ندارد و شهروندان از این بابت نگرانی نداشته باشند.

محمدزاده اظهار داشت: سرانه مصرف آرد هر فرد در این شهرستان یک کیلوگرم بالاتر از میانگین کشوری است.


بشتر بخوانید: ۲۰ تُن آرد ترمیمی در شهرستان چالدران توزیع می ‌شود


وی با اشاره به اینکه ۹۲ نانوایی در شهرستان چالدران فعال است، بیان کرد: تمام نانوایی‌های چالدران فعال هستند و در صورت لزوم به صورت چند شیفت فعالیت خواهند کرد.

وی همچنین به وضعیت پخت و توزیع بربری پزها  نیز اشاره کرد و گفت: متاسفانه متصدیان برخی از این واحدها اقدام به پخت و ارایه بربری بی کیفیت به شهروندان می کنند که مقرر شده در طول واحدها، این مشکل برطرف شود.

سهمیه ماهانه آرد شهرستان چالدران ۴۳۱ تُن است و برای هر ۴۷۹ نفر از جمعیت این شهرستان یک نانوایی فعال است که این بالاتر از فرم کشوری است.

چالدران با ۵۰ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع شده است؛ این شهرستان حدود ۱۲۰ روستا دارد که در ۲ بخش مرکزی و دشتک نزدیک به ۲۰ هزار نفر را در خود جای داده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 20 =

دکمه بازگشت به بالا