پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

۲۱ قلم کالای دپوی فسادپذیر در انبارهای گمرک بازرگان ماکو کشف شد

۲۱ قلم کالای دپوی فسادپذیر در انبارهای گمرک بازرگان ماکو کشف شد

به گزارش خبرماکو،سرپرست بازرسی‌کل آذربایجان غربی گفت: ۲۱ قلم کالاهای دپوشده در انبارهای گمرکات بازرگان که بخشی از آنها فسادپذیرند که قابلیت مصرف انسانی هم داشته‌اند از سالیان گذشته در انبارهای مذکور ۲۱ قلم کالای دپوی فسادپذیر در انبارهای گمرک بازرگان ماکو کشف شد کشف شده است.

سجاد ده‌ده‌جانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه اظهار داشت: اخیراً ۲۱ قلم کالاهای دپوشده در انبارهای گمرک بازرگان که بعضاً بخشی از آنها فسادپذیرند که قابلیت مصرف انسانی هم داشته‌اند از سالیان گذشته در انبارهای مذکور کشف شده است.

سرپرست بازرسی‌کل آذربایجان غربی بیان کرد: متأسفانه این کالاها به‌دلیل اهمال، تفریط و قصور مسئولان مربوطه منجر به نابودی، فرسودگی و تضییع اجناس و اقلام شده بودند.

وی با اشاره به ارزش ریالی کالاهای دپوشده تصریح کرد: ارزش ریالی آنها بالای هفت میلیارد تومان بود که در این راستا پرونده کیفری به‌استناد ماده ۵۹۸ قانون مجازات اسلامی مبنی بر اهمال و تفریط منجر به تضییع اموال عمومی تشکیل شد.

ده‌ده‌جانی خاطرنشان کرد: در این راستا نیز افراد در مظان اتهام به مراجع ذی‌صلاح قضایی معرفی شدند که در زمان حاضر پرونده در مراجع قضایی استان آذربایجان ‌غربی مطرح است.

سرپرست بازرسی‌کل آذربایجان غربی با اشاره به این‌که این مسئله در دو تا سه ماه گذشته اتفاق افتاده است افزود: این اجناس و کالاها در مرز زمینی بازرگان کشف شده است.


۲۰۰ کیلوگرم مواد مخدر از یک کامیون خروجی در گمرک بازرگان کشف شد

ارزش صادرات از گمرک بازرگان ۳۱ درصد افزایش یافت

بازدید سرپرست اداره کل گمرک بازرگان از واحدهای تولیدی شهرک صنعتی ماکو