اخبار منطقه آزاد ماکواقتصادیشهرستان هاماکو

۲۲۰واحد صنفی متخلف از ابتدای امسال تاکنون در ماکو جریمه شدند

به گزارش خبرماکو- رییس اداره صنعت معدن و تجارت ماکو در شمال آذربایجان غربی گفت: ۲۲۰ واحد صنفی متخلف در این شهرستان از ابتدای امسال تاکنون افزون‌ بر ۶۶ میلیارد ریال جریمه نقدی شدند.

یحیی کاظمی روز یک‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرماکو افزود: در این مدت سه هزار و ۳۲۹ مورد بازرسی از واحدهای اقتصادی شهرستان ماکو انجام که ۲۲۰ واحد متخلف شناخته شدند.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت ماکو ادامه داد: گرانفروشی، تقلب، عرضه خارج از شبکه، درج نکردن قیمت، کم فروشی و صادر نکردن اخفا و امتناع از عرضه کالا از جمله تخلفات این واحدهای صنفی در ماکو بود.

وی اظهار کرد: همچنین گشت مشترک با فرمانداری، شبکه بهداشت و درمان، اداره اماکن عمومی، اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی در این مدت انجام شده‌ که این روند همچنان ادامه دارد.


بیشتر بخوانید: انجام ۵۹۰ نوبت بازرسی از اصناف ماکو برای مقابله با کرونا


کاظمی تاکید کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی از جمله گرانفروشی، کم فروشی، صادر نکردن فاکتور و موارد دیگر با شماره ۱۲۴ تماس بگیرند و از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۱ مورد شکایات و گزارشات مردمی دریافت شده است.

وی همچنین به بازرسی از واحدهای نانوایی این شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: ۹۰۶ مورد بازرسی صورت گرفته که منجر به تشکیل ۱۴۹ فقره پرونده تخلف شده است.

وی گفت: ارزش ریالی پرونده متشکله در این خصوص بیش از یک میلیارد و ۵۳۰میلیون ریال بوده است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت ماکو همچنین از تشکیل پرونده های قاچاق در این مدت به ارزش حدودی چهار میلیارد و ۷۱۰میلیون ریال نیز در این شهرستان خبر داد.

شهرستان ماکو با بیش از ۱۰۰هزار نفر جمعیت در شمال استان آذربایجان غربی واقع شده است.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − پنج =

دکمه بازگشت به بالا