آذربایجان غربیاخبار منطقه آزاد ماکواستان هافرهنگی و هنری

مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی:
۳۰ کلاس درسی جدید در منطقه آزادماکو به بهره برداری می رسد

به گزارش خبرماکو، مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی گفت: در دهه فجرسال جاری،‌ ۳۰ کلاس درسی جدید در منطقه آزاد ماکو به بهره برداری می رسد.

قهرمان رحمانی در جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد ماکو که با حضور معاون وزیرآموزش و پرورش و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو برگزار شد، افزود: در حال حاضر ۳۴۶ مدرسه کانکسی در سطح استان آذربایجان غربی داریم که براساس طرح شهید پناهی حذف مدارس کانکسی با اولویت مدارس کانکسی بالای ۱۰ دانش آموزان را در دستور کار داریم.

وی ادامه داد: در شهرستان پلدشت ۱۴ کلاس تخریبی و ۷۸ کلاس نیاز به مقاوم سازی دارند، در شهرستان شوط ۹ کلاس تخریبی و ۵۳ کلاس نیاز به مقاوم سازی دارند و در شهرستان ماکو ۱۴ کلاس تخریبی موجواست و ۱۰۳ کلاس نیاز به مقاوم سازی دارند.

رحمانی با بیان اینکه در سفر اخیر استاندار آذربایجان غربی به منطقه آزاد ماکو ۲۷ مصوبه در خصوص آموزش و پرورش داشتیم اضافه کرد: احداث ۱۹۰ کلاس درس در صورت تخصیص اعتبار انجام خواهد گرفت.

مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی به مصوبات صورت گرفته، رئیس جمهور به این استان نیز اشاره کرد و افزود: ۲۷ مصوبه در سفر اخیر استاندار آذربایجان غربی به منطقه آزاد ماکو داشتیم که بر این اساس احداث و بهسازی ۱۹۰ کلاس درس پیگیری می شود.

کلاس درسی جدید در منطقه آزاد ماکو
کلاس درسی جدید در منطقه آزاد ماکو

وی ادامه داد: اگر اعتبارات تعیین شده تخصیص یابد رشد سرانه را در منطقه آزاد ماکو شاهد خواهیم بود

وی خواستار فعال شدن مجمع خیرین شهرستان های منطقه آزاد ماکو شد و گفت: ۶ هزار میلیارد تومان برای احداث فضای آموزشی در منطقه آزاد ماکو نیاز است تا به متوسط کشوری برسیم

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

دکمه بازگشت به بالا