پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

۳ مدرسه در منطقه آزاد ماکو تا اردیبهشت سال آینده افتتاح می‌شود

به گزارش خبر ماکو- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: مدارس یولاگلدی، قیرکندی و آداغان با هزینه سازمان در حال احداث بوده که تا اردیبهشت سال آینده به بهره برداری می‌رسد.


محمدرضا عبدالرحیمی روز یکشنبه در حاشیه بازدید از۳ مدرسه در منطقه آزاد ماکو تا اردیبهشت سال آینده افتتاح می‌شود احداث مدرسه قیرکندی از توابع شهرستان پلدشت اظهار داشت: سازمان منطقه آزاد در راستای توسعه زیرساخت‌های آموزشی و حل مشکلات فضای آموزشی در منطقه، در شهر یولاگلدی، روستاهای آداغان و قیرکندی اقدام به احداث مدارس ۱۰، ۹ و هشت کلاسه کرده است.

وی افزود: این مدارس در اردیبهشت ماه سال جاری کلنگ زنی شده و انتظار داریم با تلاش پیمانکار پروژه، طی یک سال به بهره برداری برسد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو اضافه کرد: عملیات اجرایی این مدارس به همت سازمان منطقه آزاد ماکو در مجموع در زمینی به مساحت هفت هزار مترمربع و هزینه ای بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال در حال انجام است.

وی با بیان اینکه این پروژه‌ها با پیشرفت فیزیکی ۲۵ درصدی در حال انجام است، ادامه داد: با اتمام این مدارس برای بیش از ۸۰۰ دانش آموز، فضای آموزشی مناسب تعبیه خواهد شد.

منطقه آزاد ماکو در آذربایجان غربی به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان‌های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی الیه شمال‌غرب کشور واقع است.

مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.