اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکوشهرستان هاشوط

۳.۵ تن مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته در شوط معدوم شد

به گزارش خبرماکو – مدیر شبکه بهداشت و درمان شوط گفت: سه هزار و ۵۰۰ کیلوگرم مواد غذایی غیربهداشتی و تاریخ مصرف گذشته در این شهرستان کشف و برای جلوگیری از مصرف، معدوم شد.

عطاء الله رضائیه آزادی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو افزود: این اقلام شامل انواع مواد غذایی از جمله مواد گوشتی، پروتئینی، کیک، بیسکویت و نوشیدنی های مختلف بود.

وی اضافه کرد: این اقلام از ابتدای امسال تاکنون از مراکز عرضه مواد غذایی توسط کارشناسان بهداشت محیط و حرفه ای جمع آوری شده بود که بلافاصله اقدامات لازم برای معدوم سازی آنها انجام شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شوط اظهار کرد: یکی از مهمترین اهداف ما در شبکه بهداشت و درمان، هدیه سلامتی به روزه داران است که این کار در وهله اول با انجام بازدیدهای اصولی و به موقع از اماکن عمومی به ویژه مساجد، حسینیه ها و مراکز تهیه و توزیع و بین راهی قابل دستیابی است.


بیشتر بخوانید: اهدای ۴.۵ میلیارد ریال تجهیزات درمانی به بیمارستان شهدا شوط


آزادی گفت: در همین راستا گشت های مشترک بین بخشی به همراه بررسی دقیق و نمونه برداری آب و مواد غذایی در این خصوص به صورت مداوم در حال انجام است.

پلمب یک واحد دندانپزشکی غیرمجاز

وی همچنین از پلمب یک واحد دندانپزشکی غیرمجاز در این شهرستان خبر داد و گفت: این واحد در روستای «تازه‌کند» شناسایی شد که پس از بررسی های صورت گرفته پلمب شد.

آزادی اضافه کرد: در این واحد درمانی غیرمجاز، افرادی بدون صلاحیت و تحصیلات دانشگاهی، اقدام به انجام امور دندانپزشکی مانند کشیدن، پر کردن دندان و دندان سازی برای مراجعان خود می کردند که متصدیان این واحد درمانی غیر مجاز، به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی افزود: این مرکز غیرمجاز به دنبال گزارش های مردمی و بازدیدهای مستمر مورد شناسایی قرار گرفت.

به گزارش خبرماکو، شوط از شهرهای شمالی آذربایجان غربی است.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × یک =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا