پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

۵۰ پروانه احداث واحد تولیدی در شهرک صنعتی ماکو صادر شد

۵۰ پروانه احداث واحد تولیدی در شهرک صنعتی ماکو صادر شد

۵۰ پروانه احداث واحد تولیدی در شهرک صنعتی ماکو صادر شد

به گزارش خبرماکو- مدیر تسهیل، تولید و صنایع سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به تحقق شعار سال جهش تولید در این منطقه گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۵۰ فقره پروانه ساخت برای احداث واحد تولیدی در شهرک صنعتی صنایع سبک این منطقه صادر شده ۵۰ پروانه احداث واحد تولیدی در شهرک صنعتی ماکو صادر شداست.

آرش یوسف زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار  ایرنا اظهار داشت: از این تعداد ۳۷ فقره در حال اجرای طرح و عملیات احداث بوده و پیش بینی می شود با بهره برداری کامل از این واحدهای تولیدی چهار هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری با اشتغالزایی بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ نفر محقق شود.

وی با بیان اینکه فاز نخست این شهرک در پایان سال گذشته به اتمام رسید، افزود: در حال حاضر هشت واحد تولیدی با اشتغال بیش از ۱۵۰ نفر با حجم سرمایه گذاری ۴۵۰ میلیارد ریال در حال فعالیت است.

مدیر تسهیل، تولید و صنایع سازمان منطقه آزاد ماکو ادامه داد: با همّت سرمایه گذاران و حمایت‌های سازمان تا پایان سال جاری تعداد واحدهای صنعتی فعال در اثن شهرک به ۱۲ واحد تولیدی افزایش پیدا می کند.

یوسف زاده اضافه کرد: همدلی و همراهی تمامی دستگاه های دولتی و بخش خصوصی در کنار هم، لازمه تحقق شعار جهش تولید بوده و این امر مستلزم تلاش شبانه روزی و بهره گیری از تمامی ظرفیت ها در راستای ایجاد بستر مساعد تولید به خصوص در زمینه تامین مواد اولیه و تسهیلات مالی است.

منطقه آزاد ماکو در آذربایجان غربی به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان‌های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی الیه شمال‌غرب کشور واقع است.

مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است. / منبع ایرنا