پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

۵۰ کپسول اکسیژن تحویل مراکز درمانی منطقه آزاد ماکو شد

۵۰ کپسول اکسیژن تحویل مراکز درمانی منطقه آزاد ماکو شد

۵۰ کپسول اکسیژن تحویل مراکز درمانی منطقه آزاد ماکو شد

به گزارش خبرماکو – مدیر غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: در راستای توسعه و تجهیز فضاهای بهداشتی درمانی در منطقه، ۵۰ کپسول اکسیژن ۴۰ لیتری توسط سازمان خریداری و تحویل بیمارستان های منطقه  شده است.۵۰ کپسول اکسیژن تحویل مراکز درمانی منطقه آزاد ماکو شد

اسلام یادگاری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو  اظهار داشت: این تعداد کپسول اکسیژن در ادامه حمایت و تجهیز و توسعه فضاهای بهداشتی منطقه بعد از دستگاه سی تی اسکن ۱۶ اسلایس که به ارزش ۴۵۲ هزار دلار خریداری شده بود، صورت گرفته است.

وی افزود: همچنین با توجه به نیاز شبکه بهداشت و درمان شهرستان‌های ماکو، شوط و پلدشت به سیلندر اکسیژن طبی ۴۰ لیتری جهت تامین اکسیژن مورد نیاز بیماران مبتلا به کرونا در مواقع بحران این اقدام صورت گرفت.

مدیر غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ماکو افزود:  برای خرید این تعداد کپسول ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اعتبار از محل در آمدهای سازمان هزینه شده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه این فرآیند کمک ادامه خواهد داشت و برای رساندن بیمارستان‌ ها به استانداردهای لازم در سطح منطقه همه توان خود را به کار می گیریم، اضافه کرد: تلاش می‌کنیم تا سه سال آینده تمام منطقه در حوزه بهداشت و درمان به حداقل استانداردها نزدیک شود.

یادگاری اظهار داشت: برای ارتقای بهداشت و سلامت منطقه از محل درآمدهای سازمان، ۶۵ میلیارد ریال اعتبار طی سال جاری تخصیص یافته و هزینه خواهد شد.

همچنین دستگاه “انژکتور دوال ” به ارزش  ۲۴ هزار یورو از محل درآمدهای سازمان منطقه آزاد ماکو شهریور سال‌جاری خریداری و به بیمارستان ماکو اهدا شده است

منطقه آزاد ماکو دارای سه بیمارستان در شهرهای ماکو، شوط و پلدشت می باشد.

منطقه آزاد ماکو در آذربایجان غربی به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان‌های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی الیه شمال‌غرب کشور واقع است.

مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.

منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای ۱۴۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان و ۱۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است.


اختصاص ۲۴ میلیارد ریال برای اجرای طرح مروج سلامت در منطقه آزاد ماکو

اختصاص ۶۵ میلیارد ریال برای ارتقای شاخص سلامت منطقه آزاد ماکو

۳۶میلیارد ریال سازمان منطقه آزاد ماکو در طرح مروج سلامت شوط هزینه کرده است

توسعه فرهنگی و محرومیت‌زدایی ارمغان دولت در منطقه آزاد ماکو