پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

۵ واحد صنفی و آموزشگاه علمی در ماکو پلمب شد

۵ واحد صنفی و آموزشگاه علمی در ماکو پلمب شد

۵۷ واحد صنفی متخلف در چالدران پلمب شد

به گزارش خبرماکو- فرماندار چالدران با اشاره به اعمال محدودیت‌های مربوط به کرونا در این شهرستان در ۲ گروه شغلی گفت: از ابتدای شروع این محدودیت‎ها تاکنون ۵۷ واحد صنفی متخلف پلمب شده است.

حسن محمدزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: با توجه به شیوع گسترده این بیماری در سطح شهرستان رعایت پروتکل های بهداشتی اعم از فاصله گذاری اجتماعی و استفاده۵۷ واحد صنفی متخلف در چالدران پلمب شد از ماسک بسیار ضروری است و همه مصوبات ستاد کرونا باید به صورت کامل رعایت شود.

وی با اشاره به ابلاغ محدودیت های سطح ۳ و ۴ شغلی به همه اصناف در چالدران افزود: در این راستا با تشکیل اکیپ های مشترک، بازرسی های قابل توجهی نیز به صورت مستمر و روزانه انجام و ۵۷ واحد صنفی پلمب شده است.

فرماندار چالدران اضافه کرد: همچنین برگزاری هرگونه مراسم عروسی و ترحیم تا اطلاع ثانوی ممنوع بوده و در صورت مشاهده با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

محمدزاده ادامه داد: در حال حاضر میدان دواب این شهرستان نیز به علت شیوع قابل توجه بیماری کرونا در این شهرستان تعطیل است.

به دنبال درخواست و پیگیری ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا مبنی بر لزوم تمدید محدودیت های اعمال شده به منظور کنترل شیوع بیماری کرونا، کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با تمدید محدودیت های کرونایی گروه های شغلی ۳ و ۴ برای ششمین هفته متوالی به مدت یک هفته دیگر در شهرستانهای ارومیه، چالدران، پلدشت، چایپاره، شوط، سردشت، میاندوآب و شاهین دژ از ۱۷ تا ۲۳ آبان ماه موافقت کرد.

چالدران یکی از شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی بوده که در محدودیت قرمز کرونایی قرار دارد.