پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

هشت باب مسکن مددجویی در شوط افتتاح شد

۶۱۷ واحد مسکونی محرومان در منطقه آزاد ماکو احداث و تعمیر می‌شود

به گزارش خبرماکو- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی گفت: امسال با مشارکت ۵۰ درصدی سازمان منطقه آزاد ماکو، ۶۱۷ واحد مسکن محرومان در شهرستان‌های ماکو، شوط و پلدشت احداث شده یا در حال تعمیر است.

عزیز سهندی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: در ۶۱۷ واحد مسکونی محرومان در منطقه آزاد ماکو احداث و تعمیر می‌شودکل استان آذربایجان غربی نیز برای تعمیر کلی هزار و ۵۵۰ واحد مسکن محرومان، احداث و یا خرید ۹۰۰ واحد مسکن محرومان ۴۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی با بیان اینکه در ۹ ماه سال جاری در منطقه آزاد ماکو  ۱۹۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی پرداخت شده، افزود: ‌در آذربایجان غربی نیز هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای سه هزار و ۴۰۰ فرصت شغلی پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی ادامه داد: ۲۰ واحد مسکونی نیز با مشارکت سازمان منطقه آزاد ماکو نیز در ۹ ماه امسال با هزینه هشت میلیارد و ۹۷۰ میلیون ریال احداث شد.

سهندی از بسته‌های تشویقی و حمایتی این کمیته خبر داد و اضافه کرد: کارفرمایان در مشاغل و صنوف مختلف در ازای استخدام هر یک از مددجویان کمیته امداد از بسته های تشویقی مانند پرداخت حق بیمه سهم کارفرما به مدت ۲ سال یا تسهیلات قرض الحسنه تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال بهره مند می شوند.

به گزارش خبرماکو ، تعداد مددجویان این نهاد در ماکو ۲هزار و ۹۶۲ خانوار است، اما بر اساس سیاست جدید کمیته امداد امام خمینی (ره) و با هدف کاهش اثرات فشار اقتصادی به قشر ضعیف و طبقات پایین، ۸۹۹ خانوار جدید در قالب طرح تبصره ۱۴ تحت حمایت قرار گرفتند که این افراد تنها از خدمات ۲ برابری یارانه، وام‌های اشتغال در سال جاری بهره مند شدند.

منطقه آزاد ماکو به عنوان یکی از هفت منطقه آزاد کشور به لحاظ محدوده جغرافیایی منطبق بر شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان است؛ این منطقه در دولت تدبیر و امید به الگویی برای اقتصاد مقاومتی تبدیل شده است.

مساحت این منطقه حدود چهارهزار کیلومتر مربع بوده و به تنهایی بیش از ۷۵ درصد کل مساحت مناطق آزاد کشور را به خود اختصاص داده و دومین منطقه آزاد بزرگ دنیاست.

این منطقه در مجاورت ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰کیلومتر است.


بمناسبت دهه فجر؛ بهره برداری از ۱۵ واحد مسکن محرومین در روستای اولنلر

گام های ماندگار سازمان منطقه آزاد ماکو در بخش فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و گردشگری

سرمایه‌گذاری ۶ هزار میلیارد ریالی دولت؛ زیربنای توسعه بزرگترین منطقه آزاد کشور