اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکوبهداشت و سلامت

۶۹.۶ میلیارد ریال در بهبود زیرساختی سلامت منطقه آزاد ماکو هزینه شد

به گزارش خبرماکو- مدیر غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: در چهار سال گذشته ۶۹ میلیارد و ۶۲۲ میلیون ریال در حوزه بهبود زیرساخت‌های سلامت این منطقه از محل درآمدهای سازمان هزینه شده است.

دکتر اسلام یادگاری روز سه‌شنبه در گفت و گو با ۶۹.۶ میلیارد ریال در بهبود زیرساختی سلامت منطقه آزاد ماکو هزینه شدخبرنگار خبرماکو اظهار داشت: این هزینه ها در راستای ارتقا و تجهیز، تعمیر، بازسازی مراکز درمانی در شهرستان‌های منطقه صورت گرفته است.

وی افزود: عمده هزینه خرید تجهیزات برای دستگاه سی تی اسکن به میزان ۳۵۰ هزار دلار، دستگاه سونوگرافی پیشرفته به ارزش ۱۰۲ هزار دلار و دستگاه انژکتور دوال سی تی اسکن به ارزش ۲۴ هزار یورو برای بیمارستان فجر ماکو است.

مدیر غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ماکو ادامه داد: همچنین برای طرح مروج سلامت مدارس در سطح سه شهرستان بیش از ۱۷ میلیارد و ۴۳۴ میلیون ریال هزینه شده است.

وی اضافه کرد: برای مایه کوبی دام ‌های منطقه نیز ۱۵ هزار دوز واکسن تب برفکی خریداری شد که به صورت رایگان در اختیار دامپزشکی قرار گرفت.

یادگاری گفت: جهت خرید تجهیزات آزمایشگاهی تخصصی آزمایشگاه غذا و دارو برای آزمایش واردات مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی به منطقه بیش از هفت میلیارد ریال هزینه شده است.

وی ادامه داد: همچنین برای تجهیز و تجهیزات بیمارستانهای شوط و پلدشت نیز بیش از ۱۴میلیارد و ۷۱۴ میلیون ریال اعتبار هزینه کرده ایم.

منطقه آزاد ماکو دارای سه بیمارستان در سطح سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت است.

منطقه آزاد ماکو در آذربایجان‌غربی به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان‌های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی الیه شمال‌غرب کشور واقع است؛  مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومتر مربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.


۵۰ کپسول اکسیژن تحویل مراکز درمانی منطقه آزاد ماکو شد

توسعه فرهنگی و محرومیت‌زدایی ارمغان دولت در منطقه آزاد ماکو

تجهیز بیمارستان فجرماکو به دستگاه جدید درمانی توسط سازمان منطقه آزاد ماکو

اختصاص ۶۵ میلیارد ریال برای ارتقای شاخص سلامت منطقه آزاد ماکو

۳۶میلیارد ریال سازمان منطقه آزاد ماکو در طرح مروج سلامت شوط هزینه کرده است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا