اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

۷۰ راننده متخلف خودرو در ماکو جریمه شدند

به گزارش خبرماکو- سرپرست فرمانداری ماکو گفت: از آغاز طرح اعمال محدودیت ها و منع تردد خودروهای غیر بومی، ۷۰ راننده متخلف در این شهرستان جریمه شدند.

رعنا قربانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: از این تعداد، ۴۰ دستگاه خودرو با پلاک غیربومی در داخل ۷۰ راننده متخلف خودرو در ماکو جریمه شدندشهر توسط راهنمایی و رانندگی و ۳۰ دستگاه خودرو با پلاک غیربومی نیز در جاده توسط پلیس راه جریمه شده اند.

وی با بیان اینکه نارضایتی‌هایی در خصوص حضور خودروهای بدون پلاک یا خودروهای با پلاک مخدوش در سطح شهرستان به وجود آمده، افزود: نیروی انتظامی با تشکیل تیم هایی در سطح شهر در صورت مشاهده چنین موردی با مالکان متخلف برخورد و خودرو را به پارکینک انتقال خواهند داد.

سرپرست فرمانداری ماکو ادامه داد: هم اکنون وضعیت شهرستان ماکو نارنجی بوده و نرخ رشد ابتلا نیز از ۸۶ صدم درصد به ۱۳ صدم درصد رسیده و خوشبختانه آمار مبتلایان سیر نزولی را طی می کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برای پیشگیری از عادی سازی، برای مسوولان و هم برای مردم باید انجام گیرد، ادامه داد:  با یک لحظه غفلت آمار مبتلایان بلافاصله حالت صعودی خواهد گرفت و اقدامات و عملیات را برای ما دشوار می سازد.

قربانی گفت: در این راستا مسوولان باید پای کار باشند و از مردم نیز  می خواهیم همچنان به رعایت پروتکل های بهداشتی ادامه دهند چرا که عادی سازی بیماری کرونا توسط مردم و اقشار مختلف می تواند در آمار مبتلایان ما تاثیر گذار باشد.

وی همچنین با اشاره به اینکه تغییر وضعیت شهرستان ماکو از حالت سیاه به نارنجی را مدیون اتحاد، همدلی و انسجام شهروندان و مسوولان هستیم و همچنان باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم تا دوباره به وضعیت قرمز یا سیاه بازنگردانیم، گفت: از آغاز شیوع بیماری کرونا، آمار مبتلایان در شهرستان به پنج هزار و ۱۱۴ نفر رسیده و افراد بستری در بیمارستان ۴۵ مورد و آمار فوتی نیز متاسفانه به ۶۴ نفر رسیده است.

شهرستان ماکو با بیش از ۱۰۰هزار نفر جمعیت در شمال استان آذربایجان غربی در وضعیت نارنجی کرونایی است.


 

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + سه =

دکمه بازگشت به بالا