پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

یک‌هزار بسته معیشتی و ۸ سری جهیزیه در پلدشت توزیع شد

یک‌هزار بسته معیشتی و ۸ سری جهیزیه در پلدشت توزیع شد

۷۱ تُن کالای اساسی در چالدران توزیع شد

به گزارش خبرماکو- فرماندار چالدران گفت: در راستای تنظیم بازار این شهرستان، از ابتدای مهر تاکنون ۷۱ تن کالای اساسی در سطح شهرستان توزیع ‌شده است.

حسن محمدزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ۷۱ تُن کالای اساسی در چالدران توزیع شدخبرماکو  اظهار داشت: این کالاها شامل ۱۶ تن مرغ منجمد، ۳۰ تن آرد مازاد بر سهمیه و ۲۵ تن برنج است.

وی با اشاره به اینکه دولت تمام تلاش  خود را به کار گرفته تا در تأمین مواد غذایی و نیاز  اساسی آن‌ها هیچ‌گونه کم و کاستی به وجود نیاید، افزود: مردم به حاشیه‌ سازی‌ها و همچنین شایعه‌های کمبود کالاهای اساسی توجه نکنند.

فرماندار چالدران همچنین با اشاره به اینکه این روزها قیمت برخی از کالاهای اساسی توسط سودجویان افزایش می یاید، ادامه داد : در این خصوص اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف شهرستان باید نظارت لازم را داشته باشند.

وی اضافه کرد: هماهنگی لازم در خصوص توزیع سایر اقلام از جمله روغن نباتی صورت گرفته و به زودی این اقلام در سطح شهرستان توزیع خواهد شد.

محمدزاده همچنین به وضعیت نانوایی‌های شهرستان چالدران نیز اشاره کرد و گفت: تا کنون بیش از ۳۰ تن آرد مازاد بر سهمیه به نانوایی های چالدران تزریق شده و برنامه ریزی شده تا در صورت لزوم آرد مازاد بر سهمیه به اندازه نیاز شهرستان  تامین و به نانوایان اختصاص داده شود.

چالدران با ۵۰ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع شده است؛ این شهرستان حدود ۱۲۰ روستا دارد که در ۲ بخش مرکزی و دشتک نزدیک به ۲۰ هزار نفر را در خود جای داده‌اند.


بیش از ۹۰ تن کالای اساسی در چالدران توزیع شد

حدود ۲۵ تن کالای اساسی در چالدران توزیع شد

امسال ۸۷ تُن کالای اساسی در چالدران توزیع شده است

امسال ۸۷ تُن کالای اساسی در چالدران توزیع شده است

۴۲ سری جهیزیه به نوعروسان چالدرانی اهدا شد