اقتصادیچالدرانشهرستان ها

۸۰۰ هکتار زمین کشاورزی در چالدران زیر کشت سیب‌زمینی رفت

به گزارش خبرماکو- مدیر جهاد کشاورزی چالدران گفت: ۸۰۰ هکتار زمین کشاورزی در این شهرستان طی سال جاری زیر کشت سیب زمینی رفته که ۱۵ درصد بیشتر از سال گذشته است.۸۰۰ هکتار زمین کشاورزی در چالدران زیر کشت سیب‌زمینی رفت

حسن جلالی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو افزود: سال گذشته ۶۵۰ هکتار زمین به کشت سیب زمینی در چالدران اختصاص داده شده بود که امسال ۱۵۰ هکتار افزایش یافته است.
وی بیان کرد: راندمان مناسب این محصول در سال گذشته و قیمت قابل قبول آن در بازار روز از جمله مهمترین عوامل تشویق کشاورزان به افزایش کشت سیب زمینی در چالدران است.
وی اضافه کرد: کشت سیب زمینی از هفته جاری در چالدران آغاز شده و تا پایان خردادماه جاری ادامه دارد.
مدیر جهاد کشاورزی چالدران ادامه داد: پیش بینی می شود از هر هکتار زمین کشت شده، ۳۰ تن سیب زمینی برداشت شود که راندمان بسیار مناسبی است.
جلالی گفت: با این رقم در مجموع حدود ۲۴ هزار تن سیب زمینی در این شهرستان برداشت می‌شود.

وی اضافه کرد: این شهرستان بیش از ۳۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد که ۲۸ هزار هکتار آن آبی و مابقی آن دیم است.
به گزارش ایرنا چالدران در شمال آذربایجان غربی قرار دارد و از جمله شهرستان های محروم استان به شمار می رود.
چالدران ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و کشاورزی عمده محل درآمد مردم این شهرستان است؛ این شهرستان حدود ۲۰۰ روستا در ۲ بخش مرکزی و دشتک دارد.
سیب‌زمینی گیاهی است از تیره سیب‌زمینیان که دارای برگ‌های مرکب و بریده و گل‌های سفید یا بنفش است. این گیاه دارای رقم های مختلف است که آنها را به زودرس، دیررس و میانه‌رس تقسیم می‌کند و برحسب استفاده این گیاه به سیب‌زمینی خوراکی، علوفه‌ای و صنعتی تقسیم می‌شود.

منبع : ایرنا

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 8 =

دکمه بازگشت به بالا