اخبار منطقه آزاد ماکو

۸۰ طرح سرمایه‌گذاری امسال در “منطقه آزاد ماکو” در حال اجراست

به گزارش خبرماکو – مدیر جذب سرمایه گذاری، بانک و بیمه سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: با برنامه ریزی های به عمل آمده و ایجاد شرایط مطلوب سرمایه گذاری، در حال حاضر ۸۰ طرح سرمایه گذاری مختلف در این منطقه آزاد در حال اجراست.

آرش یوسف زاده روز  جمعه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو با اشاره به اینکه زیرساخت های لازم برای سرمایه گذاری در این منطقه فراهم شده است، اظهار داشت: هم اکنون ۵۷ طرح در حوزه صنعت، ۱۶ طرح در حوزه کشاورزی و هفت طرح در حوزه گردشگری در این منطقه آزاد در حال اجراست.

وی میزان اشتغال ایجاد شده در فاز نخست از محل اجرای طرح های مذکور را هزار و ۸۷۹ نفر  اعلام کرد و افزود:  بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال حجم سرمایه گذاری داخلی و ۱۳ میلیون دلار حجم سرمایه گذاری خارجی این طرح هاست که تاکنون محقق شده است.


بیشتر بخوانید: سامانه اینترنتی بررسی واگذاری زمین و طرح های سرمایه گذاری در ماکو به راه افتاد


مدیر جذب سرمایه گذاری، بانک و بیمه سازمان منطقه آزاد ماکو همچنین با اشاره به اینکه با تکمیل و بهره برداری از طرح های در حال اجرا همچنین زمینه ۱۵۰ هزار میلیارد ریال و هزار و ۷۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری دیگر نیز محقق می شود،‌ اظهار داشت: پیش بینی می شود در صورت تحقق این امر برای بیش از چهار هزار و ۵۰۰ نفر زمینه اشتغال ایجاد شود.

یوسف زاده ادامه داد: مهمترین پروژه های مهم سرمایه گذاری حوزه کشاورزی در حال اجرا این منطقه “کشت و صنعت کرم آباد “و حضور هلدینگ ها و شرکت های مطرح کشور از جمله شستا، یک و یک، صباح، بانک زمین، یک باب گلخانه ۲۵ هکتاری و یک باب باغ پسته ۲۰۰ هکتاری است.

وی اضافه کرد: طرح های احداث مجتمع پتروشیمی پردیس آذربایجان در پلدشت با پیش بینی سرمایه گذاری ۱.۶ میلیارد دلار ، فاز سوم تولید فروسیلیکو منگنز، تولید ترانسفورماتور و تولید فوم از دیگر طرح های مهم سرمایه گذاری در حوزه صنعت است.

وی گفت: طرح های در حال اجرا در حوزه گردشگری نیز شامل پیست اسکی و هتل سروش سام مهر، هتل های ماکو (۵ ستاره ماوی)، پلدشت و بازرگان و شهرک لجستیک بازرگان را شامل می شود.

به گزارش ایرنا، منطقه آزاد ماکو بزرگترین منطقه آزاد کشور محسوب می شود که در شمال استان آذربایجان غربی واقع شده است.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 6 =

دکمه بازگشت به بالا