پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

۹۰ تُن کالای اساسی در چالدران توزیع شد

۹۰ تُن کالای اساسی در چالدران توزیع شد

۹۰ تُن کالای اساسی در چالدران توزیع شد

به گزارش خبرماکو- فرماندار چالدران گفت: در راستای تنظیم بازار این شهرستان، از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۹۰ تن کالای اساسی در سطح شهرستان توزیع ‌شده است.

حسن محمدزاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو ۹۰ تُن کالای اساسی در چالدران توزیع شداظهار داشت: این کالاها شامل شکر، برنج، مرغ منجمد و گوشت قرمز است.

وی  در ادامه با بیان اینکه رایزنی های لازم جهت توزیع مجدد اقلام اساسی صورت گرفته است، افزود: در آینده نزدیک نیز ۲۵ تن برنج و ۱۶ تن مرغ منجمد به قیمت تعاونی توسط تعاون روستایی و فروشگاههای زنجیره ای در شهرستان چالدران توزیع خواهد شد.

فرماندار چالدران با بیان اینکه تامین به موقع کالاهای اساسی مورد نیاز مردم، قیمت گذاری کالاها، نظارت و بازرسی بر واحدهای صنفی  را یکی از مهمترین وظائف ستاد تنظیم بازار است، ادامه داد: این اقدامات در راستای بهبود کسب و کار و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و کسب رضایت آنان انجام می گیرد.

وی اضافه کرد: همچنین در راستای برنامه های حمایتی از دامداران و کشاورزان شهرستان نیز از ابتدای سال‌جاری تا کنون بیش از ۲ هزار تن  انواع  نهاده های دامی و کشاورزی توسط جهاد کشاورزی و اداره تعاون روستایی بین دامداران و کشاورزان این شهرستان توزیع شده است.

چالدران با ۵۰ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع شده است؛ این شهرستان حدود ۱۲۰ روستا دارد که در ۲ بخش مرکزی و دشتک نزدیک به ۲۰ هزار نفر را در خود جای داده‌اند.