بیش از دو تن مواد غذایی تاریخ گذشته در ماکو امحا شد

منطقه آزاد ماکو – ماکو – مدیر غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: بیش از ۲ تن انواع مواد غذایی خوراکی و آشامیدنی تاریخ مصرف گذشته در ماکو امحاء شد .

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، اسلام یادگاری روز دوشنبه در حاشیه امحاء این مواد غذایی در گفت و گو با خبرنگار بیان کرد:  این مقدار مواد غذایی با همکاری شبکه های بهداشت شهرهای ماکو، شوط و پلدشت از دهها مغازه عمده و خرده فروشی جمع آوری و امحا شد .

وی با بیان اینکه اقلام جمع آوری شده تاریخ گذشته، فاسد، غیر مجاز و تقلبی بودند،  افزود: در این خصوص۹ پرونده تخلف تشکیل و به مراجع قضایی معرفی شدند .

مدیر دارو و غذای سازمان منطقه آزاد ماکو از عموم شهروندان منطقه خواست در صورت مشاهده فروش و توزیع اقلام تاریخ مصرف گذشته و فاسد حتما با شماره تلفن ۱۹۰شبکه بهداشت و شماره تلفن ۰۴۴۳۴۳۷۷۰۶۶  مدیریت دارو و غذای سازمان منطقه آزاد ماکو اطلاع داده تا از فروش اینگونه اقلام جلوگیری شود.

 به گزارش خبر ماکو، منطقه آزاد ماکو به عنوان یکی از هفت منطقه آزاد کشور به لحاظ محدوده جغرافیایی منطبق بر شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در دولت تدبیر و امید به الگویی برای اقتصاد مقاومتی تبدیل شده است.

مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومتر مربع بوده و به تنهایی بیش از ۷۵ درصد کل مساحت مناطق آزاد کشور را به خود اختصاص داده و دومین منطقه آزاد بزرگ دنیاست.

این منطقه در مجاورت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰ کیلومتر است.

۷۱۳۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − پانزده =