تعداد پروازهای تهران – ماکو به چهار پرواز در هفته افزایش یافت

منطقه آزاد ماکو – ماکو – مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: طبق توافقنامه سازمان منطقه آزاد با شرکت هواپیمایی تابان، تعداد پروازهای این فرودگاه از سه پرواز در هفته به چهار پرواز رفت و برگشت افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری خبرماکو ، غلامرضا سلیمانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: طبق توافقنامه منعقده به مدت سه سال پروازهای فرودگاه ماکو با برنامه و بصورت هفتگی توسط هواپیمای Rj85 چهارموتوره با ظرفیت ۷۵ نفر از امروز / یکشنبه ۲۳دیماه / آغاز شد.

وی ادامه داد:‌ بزودی پروازهای ماکو – مشهد نیز از فرودگاه ماکو برقرار می شود و طبق پیگیری های انجام شده پروازهای داخلی دیگر از جمله ماکو – آبادان و برعکس نیز دایر می شود.

سلیمانی از برقراری پرواز های بین المللی از فرودگاه ماکو به مقصد ترابزون تا نوروز ۹۸ نیز خبر داد و  افزود:‌  برقراری پروازهای روزانه در این فرودگاه از اهداف کوتاه مدتی است که تا پایان سال جاری انجام می شود.

سلیمانی توسعه امکانات مختلف برای این فرودگاه را در راستای ایجاد یک «شهرک فرودگاهی» در آینده عنوان کرد و اضافه نمود: سوخت گیری و لایتنینگ /سیستم روشنایی/ این فرودگاه نیز در آینده نزدیک انجام می شود.

وی راه اندازی کارگو با توجه به بستر مناسب برای صادرات و راه اندازی پروازهای گردشگری ترکیبی با کشورهای همسایه علی الخصوص گردشگری مذهبی و سلامت را از جمله برنامه های توسعه ای این فرودگاه عنوان کرد و خاطر نشان کرد: با توجه به قرار گرفتن فرودگاه در مرز هوایی بین المللی،  مرکز سوختگیری هواپیما نیز احداث می شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو همچنین راه اندازی مرکز تعمیرات تخصصی موتور هواپیما از جمله برنامه های توسعه ای فرودگاه ماکو بر شمرد و افزود: ایجاد گردشگری ترکیبی بین مناطق آزاد و ترکیه از جمله رویکردهای سازمان منطقه ازاد ماکو است.

به گزارش خبرماکو، منطقه آزاد ماکو به عنوان یکی از هفت منطقه آزاد کشور به لحاظ محدوده جغرافیایی منطبق بر شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در دولت تدبیر و امید به الگویی برای اقتصاد مقاومتی تبدیل شده است.

مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومتر مربع بوده و به تنهایی بیش از ۷۵ درصد کل مساحت مناطق آزاد کشور را به خود اختصاص داده و دومین منطقه آزاد بزرگ دنیاست.

این منطقه در مجاورت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰ کیلومتر است.

۷۱۳۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 13 =