مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو: اعتبارات عمرانی شهرستان پلدشت در سال ۹۸ رشد ۵۰ درصدی دارد

منطقه آزاد ماکو – پلدشت- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت:‌ بودجه شهرستان پلدشت در سال ۹۸ از محل اعتبارات سازمان منطقه آزاد بر اساس سرفصل های عمرانی ۵۰ درصد رشد دارد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، غلامرضا سلیمانی روز یکشنبه در شورای اداری شهرستان پلدشت که با حضور معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد ماکو برگزارشد، بیان کرد: این شهرستان مستعد برای درآمدزایی است و نه تنها نباید مشکل اقتصادی و معضل اشتغال داشته باشد بلکه توانایی این را دارد که در اقتصاد استان نیز تاثیر مثبت داشته باشد.

وی در ادامه از تضمین بازدهی ۲۰ درصد به بالای سرمایه گذاران توسط سازمان منطقه آزاد خبرداد و افزود: برای کالاهای گروه چهار برای مصرف منطقه و توریسم، ۳۰ میلیون دلار مجوز گرفته شده و می تواند در جذب مسافران تجاری بخصوص در نوروز مثمر ثمر باشد.

سلیمانی با اشاره به تعامل و احترام متقابل اهل تسنن و تشیع در این منطقه ادامه داد: پلدشت، شوط و ماکو پرچم دار همگرایی اقوام و ادیان است و این امر را مردم با فرهنگ این منطقه به خوبی اثبات کرده اند.

وی به همکاری تنگاتنگ سازمان منطقه آزاد ماکو با استانداری و فرمانداران شهرستان ها اشاره کرد و اضافه نمود: همکاران سازمان منطقه آزاد رقیب شما مسولین نیستند بلکه همراه شما هستند و همه ما سرباز نظامیم و باید برای توسعه منطقه بکوشیم.

وی خاطر نشان کرد: شایسته نیست بعد از گذشت ۴۰ سال هنوز ما در روستاها مشکل آب شرب و گاز داشته باشیم و باید حتما بصورت ویژه این مشکلات برطرف شود.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو از آغاز مطالعات راه آهن از مسیر جلفا پلدشت و چشمه ثریا سخن گفت و افزود: کارگروه مشترک با راه آهن ایجاد شده و سال آینده عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

وی در ادامه به اتمام پروژه های راه تا پایان شهریور سال آینده نیز اشاره کرد و گفت: مشکل محور مرگنلر به پلدشت نیز با تخصیص ۱۲۰ میلیارد ریال از محل بودجه دولتی برطرف شده است و تعریض محور ترانزیتی یولاگلدی به پلدشت نیز در دستور کار قرار دارد.

سلیمانی از اختصاص اراضی برای کشت گلخانه ای تا ۲ هزار هکتار و همچنین ایجاد زیرساخت برای دامپروری سبک و سنگین در شهرستان پلدشت نیز اشاره کرد و افزود :‌ از افرادی که اقدام به کشت گلخانه‌ای کنند حمایت‌های ویژه‌ای انجام می‌دهیم.

وی با انتقاد از پیمانکارانی که پروژه های عمرانی را متوقف کرده اند، خاطر نشان کرد:‌ در خصوص پروژه سالن کشتی پلدشت ماده ۴۶ را اعمال می کنیم و درصورت اتمام آسفالت ریزی راه مسکن مهر و مسیر دسترسی این سالن سال آتی به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبر ماکو، پلدشت در ۴۷ کیلومتری غرب ماکو و شمالی ترین نقطه آذربایجان غربی واقع است و یکی از شهرهای منطقه آزاد ماکو می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =