نخستین المپیاد ورزشی بانوان منطقه آزاد ماکو برگزار می شود

منطقه آزاد ماکو – ماکو – مدیر اجتماعی، ورزش و سلامت سازمان منطقه آزاد ماکو گفت:‌ نخستین دوره المپیاد ورزشی بانوان با حضور بیش از هزار نفر از بانوان ورزشکار منطقه،/ ۲۵ بهمن ماه / در منطقه آزاد ماکو برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، حسین ولیزاده روز دوشنبه در دومین جلسه کارگروه توسعه ورزش بانوان منطقه آزاد ماکو بیان کرد: این المپیاد ورزشی ۲۵بهمن ماه در سالن ورزشی ۲ هزار نفری منطقه آزاد ماکو افتتاح و به مدت ۵ روز در شهرستان های ماکو، شوط و پلدشت برگزار می شود.

وی با اشاره به تشکیل کارگروهی برای احیای جایگاه بانوان در عرصه ورزش منطقه افزود: به همین منظور آیین نامه ورزشی بانوان منطقه تدوین شده است.

وی با اشاره به اینکه این المپیاد برای فعالیت بیشتر بانوان در ورزش و همچنین ایجاد روحیه شادابی و نشاط بین خانواده ه ابرگزار می شود، خاطر نشان کرد:‌ به منظور توسعه ورزش بانوان منطقه از چهره های معروف ملی و بین المللی ورزش بانوان ایران به منطقه دعوت بعمل می آید.

مدیر اجتماعی، ورزش و سلامت سازمان منطقه آزاد ماکو اضافه کرد: منطقه آزاد ماکو در بعد ورزشی بانوان از ظرفیت بالایی برخوردار است به گونه‌ای که ورزشکاران بانوی منطقه در عرصه مسابقات ملی، آسیایی و بین‌المللی مطرح شده اند و می توانند بیش ازاین بدرخشند.

ولیزاده، در ادامه این نشست به تشریح برنامه‌های المپیاد ورزشی بانوان پرداخت و گفت:  این مسابقات در ۱۰ رشته‌ شامل دو میدانی، تیراندازی، ژیمناستیک، بدمینتون تنیس روی میز، فوتسال، هندبال، والیبال، بسکتبال، تکواندو ، پرورش اندام و کاراته برگزار می شود.

به گزارش خبر ماکو، منطقه آزاد ماکو به عنوان یکی از هفت منطقه آزاد کشور به لحاظ محدوده جغرافیایی منطبق بر شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در دولت تدبیر و امید به الگویی برای اقتصاد مقاومتی تبدیل شده است.

مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومتر مربع بوده و به تنهایی بیش از ۷۵ درصد کل مساحت مناطق آزاد کشور را به خود اختصاص داده و دومین منطقه آزاد بزرگ دنیاست.

این منطقه در مجاورت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰ کیلومتر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − هشت =