اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

۶۸۰ دانش آموز نیازمند در چالدران تحصیل می کنند

منطقه آزاد ماکو – چالدران – مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) چالدران با اشاره به وجود ۶۸۰ دانش آموز نیازمند در این شهرستان گفت: مرحله نخست جشن عاطفه ها به منظور جمع آوری کمک های مردمی در چهار پایگاه ثابت و چهار پایگاه سیار برگزار شد و دور دوم این جشن نیز در مدارس برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، التفات رضایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه ۱۱ مهرماه نیز در مدارس شهرستان چالدران مرحله دوم جشن عاطفه ها برگزار می شود، ادامه داد: ۵۰۰ میلیون ریال در مرحله اول جشن عاطفه ها به طور نقدی و غیر نقدی در چالدران جمع آوری شد.
وی اضافه کرد: موسسه خیریه حضرت رقیه (س) تهران نیز ۴۰۸ بسته فرهنگی به ارزش ۴۰۸ میلیون ریال در اختیار دانش آموزان نیازمند قرار داده است.
وی بیان کرد: موسسه خیریه بوتراب خوی نیز ۸۳ بسته به ارزش ۱۶۳میلیون ریال به ایتام تحت پوشش کمیته امداد چالدران کمک کرده است.
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) چالدران گفت: خیران می توانند با شماره ۳۴۲۶۲۱۳۲و ۳۴۲۶۶۶۵۶ تماس بگیرند تا مددکاران کمیته امداد امام خمینی (ره) با حضور در محل نسبت به اخذ هدایا و کمک های آنان اقدام کنند.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، کل خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) چالدران ۲ هزار و ۳۵۳ خانوار با پنج هزار و ۷۴۵ نفر جمعیت است که نسبت به جمعیت شهرستان از لحاظ خانوار ۲۱ درصد و ۱۳درصد از نظر جمعیتی تحت پوشش کمیته امداد چالدران است و از تمامی خدمات بهره مند هستند.
این شهرستان مرزی در شمال آذربایجان غربی و در مجاورت مرزهای ایران با ترکیه قرار دارد.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

دکمه بازگشت به بالا