اخبار منطقه آزاد ماکواقتصادی

۷ روستای پلدشت در دهه فجر از نعمت گاز بهره مند می شود

منطقه آزاد ماکو – ماکو – رییس شرکت گاز پلدشت گفت: همزمان با دهه فجر امسال هفت روستای این شهرستان از نعمت گاز بهره مند خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو ؛ علی عباس زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طی ۴۰ سال گذشته به شهرهای پلدشت و نازک گازرسانی شده و پنج هزار و ۶۵ واحد مسکونی از نعمت گاز شهری برخوردار شده است.
وی افزود: با اجرای این طرح ۹۹ درصد از خانوارهای شهری در این شهرستان از این نعمت گاز برخوردار می شود.
وی در ادامه با اشاره به برخورداری ۱۹ روستاهای پلدشت از نعمت گاز اضافه کرد: ۲هزار و ۷۷۹ خانوار روستایی از سوخت گاز برخوردار است که شامل ۳۸ درصد کل خانوارهای روستایی شهرستان می شود.
عباس زاده ادامه داد: شرکت گاز پلدشت با تلاش شبانه روزی خود در تلاش برای گاز رسانی به ۲۴ روستای دیگر بوده که هفت روستای آن در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب به بهره برداری می رسد.
وی خاطر نشان کرد: با اتمام گاز رسانی به ۲۴ روستا ۲ هزار و ۲۹۴ خانوار از این نعمت برخوردار می شود.
عباس زاده همچنین با اشاره به تعداد نصب انشعابات در شهر و روستا افزود: در این مدت ۲ هزار و ۹۷۵ انشعاب شهری و ۸۶۲ انشعاب روستایی نصب شده است.
وی در خصوص اشتراک پذیری مشترکان شهری و روستایی گفت: پنج هزار و ۸۶۵ واحد شهری و یکهزار و ۱۱۳ واحد روستایی اشتراک پذیری شده است.
وی افزود: تا به امروز ۷۸ کیلومتر شبکه گذاری شهری و ۲۳۳ کیلومتر شبکه گذاری روستایی صورت گرفته است.
به گزارش خبرماکو پلدشت با جمعیت ۴۲ هزار و ۱۷۰ نفر و با مساحتی بالغ بر یکهزار و ۵۰۸ کیلومتر مربع در شمال آذربایجان غربی واقع بوده و دارای ۷۱ روستا و ۲ بخش مرکزی و ارس است.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا