پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

ماکو در وضعیت فوق قرمز شیوع کرونا قرار دارد

به گزارش خبرماکو- رییس شبکه بهداشت و درمان ماکو گفت: با توجه به افزایش بی‌رویه مبتلایان به بیماری کرونا در این شهرستان طی سه هفته اخیر، وضعیت فوق قرمز در این منطقه ایجاد شده که ادامه این روند می‌تواند معضلی غیرقابل جبران به وجود آورد.


رحیم صمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو با ابراز نگرانماکو در وضعیت فوق قرمز شیوع کرونا قرار داردی از وضعیت بسیار حاد این شهرستان اظهار داشت: متاسفانه تعداد فوتی ‌های اخیر در این شهرستان چهار برابر پیش از بروز موج جدید شده است.

وی اضافه کرد: ظرفیت تنها بیمارستان شهرستان تکمیل شده و حتی برخی از بیماران در نوبت پذیرش در بخش آی سی یو قرار دارند.

رییس شبکه بهداشت و درمان ماکو اضافه کرد: ساده انگاری بیماری و کاهش استفاده از لوازم حفاظت فردی و عادی شدن شرایط برای مردم از عوامل این رشد نگران کننده است.

وی با بیان اینکه مبتلایان بدون علامت از حضور در تجمع‌ ها باید پرهیز کنند، ادامه داد: این افراد در صورت سطحی بودن علامت و نیاز داشتن به مشاوره از ظرفیت تلفن ۴۰۳۰ استفاده کنند زیرا همکاران به صورت شبانه روزی برای پاسخگویی آماده هستند.

صمدی در ادامه با بیان اینکه محدودیت‌هایی برای آرامستان ها در نظر گرفته شده، گفت: شهروندان تنها با تماس تلفنی، تسلیت درگذشتگان را انجام دهند تا مانع شیوع بیشتر کرونا شوند.

شهرستان ماکو با بیش از ۱۰۰هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع شده است.