اخبار منطقه آزاد ماکودانستنی ها

استفاده از قهوه برای لاغری و کاهش وزن

قهوه برای لاغری : قهوه دارای خواصی است که آن را به یکی از روش هایی تبدیل می کند که می تواند به کاهش وزن کمک کند. اما باید توجه داشت که برای لاغری نمی توان تنها به قهوه اعتماد کرد. زیرا کاهش وزن عمدتا به مصرف کالری کمتر از کالری سوزانده شده توسط بدن بستگی دارد.  این از طریق پیروی از یک رژیم غذایی سالم برای کاهش وزن و افزایش سطح فعالیت بدنی و ورزش است. آنچه در زیر می آید برخی از خواص قهوه را که ممکن است به لاغری کمک کند توضیح می دهد:

سرعت متابولیسم را افزایش دهید

نرخ متابولیسم یا آنچه به عنوان نرخ متابولیک شناخته می شود، تعداد کالری هایی است که در زمان گرما سوزانده می شود و هر چه میزان متابولیسم بیشتر باشد، احتمال کاهش وزن بیشتر می شود. شایان ذکر است که قهوه می تواند به شما کمک کند. سرعت متابولیسم را افزایش می دهد زیرا حاوی کافئین است و در نتیجه به چربی سوزی کمک می کند، اما این تأثیر ممکن است بسته به عوامل مختلفی از جمله وزن و سن متفاوت باشد، زیرا تأثیر قهوه بر کاهش وزن در افراد چاق کمتر از سایرین است. با افزایش سن کاهش می یابد.

قهوه برای لاغری
قهوه برای لاغری

کاهش اشتها

قهوه برای لاغری می تواند به احساس سیری و سیری کمک کند و این منجر به کاهش امکان خوردن غذا و کاهش مصرف کالری در طول روز می شود و این به نوبه خود منجر به کاهش وزن می شود و یک مطالعه نشان می دهد که نوشیدن قهوه ۳۰ دقیقه تا ۴ ساعت قبل از خوردن غذا ممکن است مقدار غذای خورده شده در یک وعده غذایی را کاهش دهد، اما هنوز نیاز به مطالعات علمی بیشتر برای تعیین میزان تأثیر آن وجود دارد.

کالری کم

قهوه یک نوشیدنی کم کالری است، بنابراین افزودن آن به رژیم غذایی باعث افزایش وزن نمی شود و نوشیدن آن به جای سایر نوشیدنی های پر کالری مانند نوشیدنی های شیرین و نوشابه به کاهش میزان کالری مصرفی و در نتیجه کاهش وزن کمک می کند.

راه های مصرف قهوه برای لاغری

آنچه در زیر می آید روش ها و نکاتی را نشان می دهد که می توان هنگام نوشیدن قهوه با هدف لاغری رعایت کرد:

  1. قبل از خرید، برچسب غذایی محصول را بخوانید تا مطمئن شوید که حاوی مواد اضافی سرشار از کالری نیست.
  2. از افزودن شکر یا خامه به قهوه خودداری کنید. برای جلوگیری از کالری اضافی؛ و اگر طعم قهوه بدون شکر دلپذیر نیست، شیرین کننده های مصنوعی بدون کالری، شیر بدون چربی یا برخی از طعم دهنده ها مانند دارچین را می توان به دلخواه اضافه کرد.
  3. از قهوه فروخته شده در کافه هایی که حاوی بسیاری از مواد اضافی مانند موکا و انواع دیگری هستند که سرشار از کالری هستند، خودداری کنید.
  4. به جای نوشیدنی های پرکالری قهوه بنوشید.
خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمیدرضا قهرمانزاده

خبرنگار و عکاس خبری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 4 =

دکمه بازگشت به بالا