اجتماعیچالدرانحوادثشهرستان ها

برف و کولاک در چالدران ۹۰خودرو را گرفتار کرد

فرماندار چالدران گفت: شب گذشته به ۹۰ دستگاه خودروی گرفتار در برف و کولاک در چالدران توسط گروه های امداد رسان رهایی یافتند.

به گزارش خبرماکو، فرماندار چالدران گفت: شب گذشته به ۹۰ دستگاه خودروی گرفتار در برف و کولاک در چالدران امداد رسانی شد.

محمدرضا عبدالله نژاد در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: این خودرو‌ها  که در محور مواصلاتی چالدران به خوی به علت برف و کولاک در گردنه قوری گل گرفتار شده بودند با تلاش اعضای شورای مدیریت بحران امداد رسانی شدند.

وی افزود: در ین تعداد خود رو ۲۹۲ سرنشین در برف و کولاک دچار مشکل شده بودند با حضور دستگاه‌های امدادی از همان ساعات اولیه امداد رسانی انجام گرفت و همچنین به یک دستگاه وانت سایپا با ۲ نفر سرنشین در جاده واژگون شده بود امداد رسانی شد.

فرماندار چالدران اضافه کرد: از رانندگان درخواست می‌شود به علت ادامه این شرایط جوی از سفر‌های غیر ضروری به شهرستان خودداری کنند و درصورت سفر به شهرستان مجهز به زنجیر چرخ باشند.

عبدالله نژادگفت: از همشهریان عزیز درخواست می‌شود در صورت بروز هر گونه حادثه احتمالی با شماره ۱۱۲ تماس حاصل کنند

وی یاد آوری کرد: در حال حاضر نیز ۴ تیم راهداری در محور‌های مواصلاتی چالدران برای برف روبی و باز گشایی مسیر‌های مسدود شده ناشی از برف در آماده باش کامل هستند.

 با تلاش ۳ ساعته فوریت‌های پزشکی و جمیعت هلال احمر یک مادر باردار نیز نجات داده شد

افتخاری، تکنسین فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ چالدران در این رابطه گفت: با توجه به نامساعد بودن شرایط جوی جاده در کمترین زمان ممکن به روستای شهرک مخور مراجعه بلافاصله اقدامات اورژانسی انجام گرفت و بعد از تثبیت شرایط بالینی بیمار با حال عمومی مناسب تحویل بیمارستان شهید بهشتی چالدران شد

حسن زاده، رئیس جمیعت هلال احمر چالدران نیز در این خصوص گفت: در حال حاضر به خاطر بارش‌های اخیر ۲ تیم در بخش آواجیق و ۳ تیم در چالدران برای امداد رسانی به حادثه دیدگان در محور‌های مواصلاتی در آماده باش کامل هستند

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمیدرضا قهرمانزاده

خبرنگار و عکاس خبری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =

دکمه بازگشت به بالا