پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

استیضاح وزیر اقتصاد

استیضاح وزیر اقتصاد

در جلسه امروز مجلس چه میگذرد

♦️وزیر اقتصاد: از سفره‌های مردم خبر دارم/مشکلات اقتصادی به عمر یک قرن را نمی‌توانم در یک سال حل کنم مسعود کرباسیان در جلسه استیضاحش در مجلس: 🔹من هیچ زمانی نگفتم فقط در دایره مسوولیت خود پاسخگو هستم من به عنوان عضوی از دولت پاسخگو هستم. ای کاش کسانی که در موافقت با استیضاح صحبت کردند سوالات را به من قبلا می‌دادند.

وزیر اقتصاد: از سفره‌های مردم خبر دارم/مشکلات اقتصادی به عمر یک قرن را نمی‌توانم در یک سال حل کنم

مسعود کرباسیان در جلسه استیضاحش در مجلس:
🔹من هیچ زمانی نگفتم فقط در دایره مسوولیت خود پاسخگو هستم من به عنوان عضوی از دولت پاسخگو هستم. ای کاش کسانی که در موافقت با استیضاح صحبت کردند سؤالات را به من قبلاً می‌دادند.
🔹اگر نبود حوادث ارادی اکنون می‌توانستیم نشانه‌های روند بهبود اقتصاد را در کشور ببینیم
🔹من به عنوان وزیر اقتصادی به تک تک نمایندگان حق می‌دهم که نگران مردم باشند. میدانم که سفره‌های مردم با برخی آمارهای اقتصادی تناسبی ندارد. با نهایت صداقت مطالبات ملت را محترم می‌شمارم.
🔹قبول می‌کنم که از ابتدای بهار اقتصاد ما تحت تأثیر اثرات روانی تحریم دچار نوسان شد اما این به معنی آن نیست که اقتصاد کلاً ناکارامد شده است.
🔹من واقعاً متاسفم که به جای اینکه توان خودم را روی بهبود زندگی مردم بگذارم روی عناد دشمنان می‌گذارم.
🔹ریشه تلاطم اقتصادی کشور یک قرن است که گریبان ما را گرفته است. ریشه تلاطم موجود نه صرفاً ساختار اقتصادی داخل کشور بلکه متأثر آر بدعهدی نظام سلطه است. انتظار نمی‌توان داشت که در یک سال تمام مسائل تاریخی را حل و فصل کرد
🔹تهدیدهای برون زا هم برای ترکیه پیش آمد اما نه تهدید شدند به قطع فروش نفت، نه تهدید شدند به محدویت پتروشیمی و نه به بستن سوئیفت اما ما کشور و مردم خوبی داریم.