دانستنی ها

فواید چای زنجبیل و لیمو

فواید چای زنجبیل و لیمو ممکن است به تسکین سوء هاضمه کمک کند که مشکلات زیادی را برای مبتلایان به آن ایجاد می کند.

فواید چای زنجبیل و لیمو ممکن است به تسکین سوء هاضمه کمک کند که مشکلات زیادی را برای مبتلایان به آن ایجاد می کند. زنجبیل به دلیل توانایی آن در کاهش اسیدیته معده از دیرباز در طب جایگزین استفاده می شده است. لیمو همچنین حاوی ترکیب گیاهی به نام لیمونن است که در چرخش به هضم غذا کمک می کند فرآیند هضم، با حرکت غذا در سیستم گوارشی که احساس سیری و سوء هاضمه را از بین می برد.

کاهش حالت تهوع

زنجبیل به دلیل توانایی خود در تسکین حالت تهوع که بسیاری از افراد در دوران بارداری یا شیمی درمانی تجربه می کنند، شناخته شده است و طبق مطالعات، مصرف ۱ تا ۱٫۵ گرم زنجبیل در روز می تواند به طور قابل توجهی تهوع را کاهش دهد. چای زنجبیل و لیمو به طور کلی در دوران بارداری بی خطر در نظر گرفته می شود. اجتناب از عوارض جانبی عوارض جانبی: اگر می خواهید در دوران بارداری چای زنجبیل و لیمو بنوشید، ابتدا باید با پزشک خود مشورت کنید.

کاهش گرفتگی بینی

استنشاق بخار چای لیمو و زنجبیل داغ ممکن است به باز شدن حفره‌های بینی کمک کند، که به رفع گرفتگی بینی کمک می‌کند. اگرچه چای لیمو و زنجبیل هیچ یک از علائم سرماخوردگی را درمان نمی‌کند، اما ممکن است به تسکین احتقان کمک کند.

فواید چای زنجبیل و لیمو
فواید چای زنجبیل و لیمو

رفع یبوست

هنگامی که یبوست ناشی از کم آبی بدن است، نوشیدن یک فنجان گرم چای لیمو و زنجبیل ممکن است به تسکین آن کمک کند، چای زنجبیل و لیمو به دفع راحت مدفوع از دستگاه گوارش کمک می کند. 

با عفونت ها مبارزه کنید

ترکیبات گیاهی موجود در زنجبیل مانند جینجرول دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی هستند، اما مطالعات در مورد اثربخشی چای زنجبیل و لیمو در مبارزه با التهاب همچنان ادامه دارد و لازم به ذکر است که تحقیقات کافی برای اطلاع از میزان ترکیبات برای دستیابی به این اثرات مورد نیاز وجود ندارد.

حفظ رطوبت بدن

نوشیدن چای زنجبیل و لیمو، البته به معنای نوشیدن آب نیز هست که به معنای هیدراته نگه داشتن بدن است و این مهم است، زیرا هیدراته ماندن باعث می شود اندام های حیاتی به درستی کار کنند.

کمک به کاهش وزن

نوشیدن چای زنجبیل و لیمو ممکن است به کاهش وزن کمک کند برخی از مطالعات نشان داده اند که چای لیمو و زنجبیل ممکن است به حفظ سطح قند خون کمک کند، که منجر به کمک به کاهش میزان چربی ذخیره شده در بدن و در عین حال حفظ مصرف غذای مناسب می شود.

مسکن درد

چای زنجبیل و لیمو می تواند به کاهش درد همراه با التهاب کمک کند، زیرا می توانید یک فنجان چای زنجبیل با لیمو برای تسکین درد عضلانی بعد از ورزش یا برای تسکین درد قاعدگی بنوشید.

منبع

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمیدرضا قهرمانزاده

خبرنگار و عکاس خبری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا