دانستنی ها

نحوه استفاده از تخم کتان برای لاغری

نحوه استفاده از تخم کتان برای لاغری: دانه‌های کتان را می‌توان با افزودن آسیاب شده به آب داغ و نوشیدن آن استفاده کرد.

نحوه استفاده از تخم کتان برای لاغری: دانه‌های کتان را می‌توان با افزودن آسیاب شده به آب داغ و نوشیدن آن استفاده کرد ، زیرا این نوشیدنی می‌تواند احساس سیری را افزایش داده و اشتها را کاهش دهد.  یک بررسی سیستماتیک شامل ۴۵ مطالعه منتشر شده در Obesity Reviews در سال ۲۰۰۸٫ ۲۰۱۷، که استفاده از دانه کتان در رژیم غذایی منجر به کاهش وزن و کاهش قابل توجه شاخص توده بدنی و دور کمر می شود را نشان داده. به ویژه برای افرادی که از چاقی یا اضافه وزن رنج می برند. ما در ادامه نکاتی را که می توان برای روش استفاده از دانه کتان برای کاهش وزن رعایت کرد را ارائه می دهیم:

دانه کتان آسیاب شده بخورید

بدن انسان ممکن است نتواند از مواد مغذی مفید موجود در دانه های کتان کامل و آسیاب نشده بهره مند شود. از آنجایی که بدن نمی تواند آن را به خوبی هضم کند و بنابراین بهتر است قبل از خوردن آن را آسیاب کرد و برای کاهش وزن از آن نوشیدنی بذر کتان تهیه کرد

افزودن دانه کتان به غذاهای مختلف

برای استفاده از تخم کتان برای لاغری دانه‌های کتان آسیاب شده را می‌توان به بسیاری از غذاها وارد کرد، مثلاً می‌توان آن را به برخی از انواع آب‌میوه یا سوپ اضافه کرد و برخی ترجیح می‌دهند از دانه کتان برای لاغری با ماست استفاده کنند. 

دانه کتان را به نان اضافه کنید

بذر کتان را می توان با کم کردن آرد مصرفی و قرار دادن همان مقدار دانه کتان آسیاب شده به نان اضافه کرد و از این روش می توان برای تهیه نان، پنکیک یا هر نوع شیرینی دیگری استفاده کرد.

نحوه استفاده از تخم کتان برای لاغری
نحوه استفاده از تخم کتان برای لاغری

بذر کتان را در یک منطقه خنک و تاریک نگهداری کنید

دانه های کتان را می توان برای لاغری بدون آسیاب کردن، با نگهداری آن در یک منطقه خنک و تاریک استفاده کرد. دانه‌های کتان کامل می‌توانند برای مدت نسبتاً طولانی بیشتر از دانه‌های آسیاب شده معتبر باقی بمانند، زیرا پوسته بیرونی دارند که از اسیدهای چرب داخل آن‌ها در برابر اکسیداسیون محافظت می‌کند و با وجود آن، توصیه می‌شود این دانه‌ها را در تاریکی و خنک نگه دارید. مکان ها، در حالی که بذر کتان آسیاب شده می تواند به راحتی اکسیده می شود، بنابراین این دانه ها را باید در یخچال فریزر قرار دهید تا نگهداری شوند.

آسیب دانه کتان به لاغری

مصرف بذر کتان در مقادیر متوسط ​​برای دستیابی به فواید آن برای اکثر افراد بی خطر است، اما نکاتی وجود دارد که در مصرف دانه کتان باید به آن توجه کنید که به موارد زیر اشاره می کنیم:

  • باید از مصرف بذر کتان نابالغ خودداری کنید، زیرا حاوی برخی سموم است و ممکن است باعث سوء هاضمه شود.
  • توصیه می شود از مکمل های بذر کتان در دوران بارداری خودداری کنید و مشخص نیست که در دوران شیردهی چقدر بی خطر هستند.
  • نوشیدن مقدار زیادی آب هنگام مصرف بذر کتان مهم است تا بدن بتواند فیبرهای موجود در آن را هضم کند.اگر آب کافی دریافت نکنید، دانه کتان ممکن است باعث درد معده و یبوست شود.

فواید بذر کتان برای لاغری

برخی معتقدند که دانه کتان را می توان در رژیم غذایی برای کاهش وزن استفاده کرد ، اما مطالعات در این زمینه متناقض است ، اما دلایل زیادی وجود دارد که از طریق آنها اعتقاد بر این است که دانه کتان به کاهش وزن کمک می کند، زیرا سرشار از فیبر است که باعث ایجاد احساس می شود. سیری برای مدت طولانی تری، میل به خوردن را کاهش می دهد ، و علاوه بر این، این دانه ها حاوی ترکیبات لیگنانی هستند که ممکن است به کاهش وزن کمک کنند ،  بذر کتان نیز منبع مهمی از امگا ۳ است، اما هنوز تایید نشده است. آیا مستقیما به کاهش وزن کمک می کند.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمیدرضا قهرمانزاده

خبرنگار و عکاس خبری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + پنج =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا