پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

اختصاص ۸۰ میلیارد ریال برای آبرسانی به روستاهای چالدران

به گزارش خبرماکو – فرماندار چالدران گفت: امسال با تامین اعتبار ۸۰ میلیارد ریالی، آب شرب سالم و بهداشتی برای یک‌هزار خانوار روستایی اختصاص ۸۰ میلیارد ریال برای آبرسانی به روستاهای چالدرانمحروم این شهرستان تامین می‌شود.

حسن محمدزاده عصر روز یکشنبه در آیین بهره‌برداری از طرح آبرسانی به روستای “جلیل کندی” چالدران اظهار داشت: امسال بر اساس تفاهم فرمانداری، شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی و بنیاد علوی به ۱۶ روستای چالدران آب‌رسانی صورت می‌گیرد.

وی با بیان این‌که در حال حاضر در هشت روستای این شهرستان با اعتبار یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال طرح آبرسانی با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی در حال انجام است، افزود: در آینده نزدیک نیز عملیات آبرسانی در هشت روستای دیگر نیز شروع می شود.

فرماندار چالدران اضافه کرد: با اتمام این طرح‌ها، بیش از یک‌‍هزار خانوار روستایی با جمعیت افزون بر چهار هزار نفر از مزایای آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند خواهند شد.

وی ادامه داد: طرحی که امروز در حال افتتاح آن هستیم، آب‌رسانی روستای “جلیل کندی” است که با مشارکت فرمانداری، بنیاد علوی و اداره آب و فاضلاب چالدران با اعتبار بیش از یک میلیارد ریال اجرایی شده و بهره برداری می شود.

محمدزاده گفت: با بهره برداری از این طرح آبرسانی ۱۵ خانوار این روستا از مزایای آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند شدند.

چالدران در شمال آذربایجان غربی قرار دارد و از جمله شهرستان های محروم استان به شمار می رود.

چالدران ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و کشاورزی عمده محل درآمد مردم این شهرستان است؛ این شهرستان حدود ۲۰۰ روستا در ۲ بخش مرکزی و دشتک دارد.