پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

۲۰ تُن آرد ترمیمی در شهرستان چالدران توزیع می ‌شود

به گزارش خبر ماکو- فرماندار چالدران گفت: ۲۰ تُن آرد ترمیمی به منظور حفظ شرایط موجود و جلوگیری از تجمع مردم بین نانوایان در این شهرستان توزیع شده که این روند ادامه دارد.


حسن محمدزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبر ماکو اظهار داشت: هیچگونه کمبود آرد در سطح شهرستان چالدران وجود ندارد و به منظور جبران کمبودهای کاذب ناشی از بار روانی موجود این مقدار آرد سهمیه ‌ای ترمیمی۲۰ تُن آرد ترمیمی در شهرستان چالدران توزیع می‌شود به شهرستان تخصیص و از امروز توزیع می ‌شود.

وی ادامه داد: بیشتر ترافیک به خاطر بار روانی و نگرانی کاذب مردم بود که با حضور مستمر و میدانی مسؤولان شهرستانی در مراکز تهیه و عرضه نان این مشکل نیز حل و فصل شد.

فرماندار چالدران تاکید کرد: هیچ ‌گونه افزایش قیمتی در انواع نان در سطح شهرستان وجود ندارد و شهروندان از این بابت نگرانی نداشته باشند.

محمدزاده اظهار داشت: سرانه مصرف آرد هر فرد در این شهرستان یک کیلوگرم بالاتر از میانگین کشوری است.

وی با اشاره به اینکه ۹۲ نانوایی در شهرستان چالدران فعال است، بیان کرد: تمام نانوایی ‌های چالدران فعال هستند و در صورت لزوم به صورت ۲ شیفت و حتی سه شیفت فعالیت خواهند کرد.

سهمیه ماهانه آرد شهرستان چالدران ۴۳۱ تن است و برای هر ۴۷۹ نفر از جمعیت این شهرستان یک نانوایی فعال است که این بالاتر از فرم کشوری است.

چالدران با ۵۰ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع شده است؛ این شهرستان حدود ۱۲۰ روستا دارد که در ۲ بخش مرکزی و دشتک نزدیک به ۲۰ هزار نفر را در خود جای داده‌ اند.