اخبار منطقه آزاد ماکواقتصادی

آب‌نمای موزیکال پیشرفته در منطقه آزاد ماکو افتتاح شد

با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد، آب‌نمای موزیکال پیشرفته که بر مبنای دانش بومی و توان داخل استان ایجاد شده، در منطقه آزاد ماکو افتتاح شد.
به گزارش خبرماکو، مرتضی بانک، آب‌نمای موزیکال پیشرفته استان را که بر مبنای دانش بومی و تواIMG_6572IMG_6572ن داخلی ایجاد شده، در منطقه آزاد ماکو افتتاح کرد.

این آب‌نما از فروردین ۹۶ آغاز و در مدت پنج ماه به پایان رسید و در این رابطه اعتبار آن بالغ بر یک میلیارد تومان و جز معدود آب‌نماهای پیشرفته دنیا بوده و نوع مدل‌های این آبنمای هزار متری که در حدود ۴۰۰ نقطه قابل کنترل بوده، موزیکال، هارمونی و ثابت است.

در ادامه دبیر شورای عالی مناطق آزاد از کارخانه تولیدی دندان مصنوعی به عنوان بزرگترین تولید کننده دندان مصنوعی کشور در منطقه آزاد ماکو بازدید کرد.

این کارخانه با اشتغال‌زایی۵۲ نفر در سال ۱۳۸۵ تاسیس شده و امروز با حمایت‌های سازمان منطقه آزاد ماکو توانسته به تولید صنعتی و انبوه برسد.

محصولات تولیدی این کارخانه به کشورهای آسیایی و داخل کشور صادر می‌شود.

همچنین دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور از تولیدی پوشاک برسام منطقه نیز بازدید کرد‌، این کارگاه تولیدی با اشتغال‌زایی بیش از ۱۷۰ نفر که ۸۵ درصد آن را بانوان تشکیل می‌دهد، با سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی سال ۹۵ در شهرک صنعتی ماکو به بهره‌برداری رسید.

این واحد تولیدی که بسیاری از نیروهای آن بومی است با اشتغالزایی ۲۰۰ نفر و با سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد تومان در سال ۹۵ آغاز شده و بازار هدف، ایران بوده و صادرات داخلی هستند.

احداث کارگاه‌های شهرک صنعتی صنایع سبک منطقه آزاد ماکو نیز از سایر برنامه‌های”بانک”بود که در سه مرحله ساخته شده که زیربنای آن بیش از پنج هزار و ۷۵۱ متر مربع و دارای پنج سالن است

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

دکمه بازگشت به بالا