اخبار منطقه آزاد ماکواقتصادیشهرستان هافرهنگی و هنریماکو

آموزشگاه ۹ کلاسه در منطقه آزاد ماکو به بهره برداری رسید

به گزارش خبرماکو – آموزشگاه ۹ کلاسه مفید منطقه آزاد ماکو در روستای آداغان این شهرستان امروز (یکشنبه) با حضور مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرماکو، مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی در حاشیه برگزاری آیین افتتاح طرح آموزشی در روستای آداغان،  گفت: این مدرسه با هزینه ۱۰۰ میلیارد ریال توسط منطقه آزاد ماکو در این روستای محروم احداث و به بهره برداری رسیده است.

معین منافی اظهار داشت: این آموزشگاه ۹ کلاسه مفید منطقه آزاد ماکو در زمینی به مساحت سه هزار مترمربع و با زیربنای یکهزار و ۴۹۷ متر مربع به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرماکو، سعید محمد دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در حاشیه این آیین با دانش آموزان این روستا دیدار و گفت و گو و به مشکلات آنان رسیدگی کرد.


بیشتر بخوانید: ۲ طرح عمرانی با حضور دبیر شورایعالی مناطق آزاد در ماکو افتتاح شد


منطقه آزاد ماکو در شمال آذربایجان غربی به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان‌های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی الیه شمال‌غرب کشور واقع است.

مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.

مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از روز گذشته (شنبه) به منظور بازدید از طرح های زیربنایی و سرمایه گذاری منطقه آزاد ماکو و منطقه ویژه اقتصادی سلماس و همچنین دیدار با مسوولان استانی وارد آذربایجان غربی شده است.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + 10 =

دکمه بازگشت به بالا