آذربایجان غربیاجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکواستان هاشهرستان هاماکو

مسوول بسیج سازندگی سپاه شهدای استان آذربایجان غربی؛
احداث ۲هزار پنل خانگی در سطح روستاهای آذربایجان غربی

به گزارش خبرماکو، مسوول بسیج سازندگی سپاه شهدای استان آذربایجان غربی گفت: ۲هزار پنل خانگی در قالب جهاد روشنایی در سطح روستاهای استان احداث می شود.

سرهنگ حیرانی روز دوشنبه در جلسه کارگروه بسیج سازندگی شهرستان ماکو با دستور جلسه محرومیت زدایی بیان کرد: این نیروگاه های کوچک خانگی خورشیدی برای تولید برق در مناطق روستایی احداث خواهد شد، تا از محل فروش برق این نیروگاه‌ها هم درآمدی برای خانوارهای کم درآمد روستایی ایجاد شده و هم برای تولید کشور کمک شود.

 در ادامه با بیان اینکه این طرح توسط بسیج سازندگی در سطح روستاها احداث خواهد شد، ادامه داد: از میزان ۲هزار پنل خانگی ، ۲۲ عدد سهمیه شهرستان ماکو با تسهیلات ۱۲۰ میلیون تومانی و با بازپرداخت ۷ ساله می باشد.

 وی همچنین با اشاره به اینکه سپاه برای طرح های اقتصاد مقاومتی تسهیلات پرداخت می کند، افزود: در تلاش هستیم تا با حمایت تسهیلاتی و مشاوره‌ای، در شهرستان ماکو دهکده‌های اقتصاد مقاومتی راه اندازی نمائیم .

مسئول بسیج سازندگی سپاه شهدای استان آذربایجان غربی با اشاره به اینکه هیچگونه محدودیت و شرایط خاصی برای واگذاری تسهیلات نداریم و همه افراد دارای ایده و طرح می‌توانند در این عرصه، اقدام کنند، افزود: متقاضیان تسهیلات برای راه‌اندازی طرح‌های تولیدی اقتصاد مقاومتی با ارائه طرح تولیدی به بسیج سازندگی شهرستان خود مراجعه نموده و مراحل ثبت نام را انجام دهند تا به محض واگذاری تسهیلات در اولویت دریافت قرار گیرند.

وی یکی دیگر از فعالیت های بسیج سازندگی جهاد را آبرسانی عنوان کرد، گفت: جهاد آبرسانی به بیش از ۳۷۹ روستا در استان آذربایجان غربی توسط قرارگاه بسیج سازندگی در حال انجام است .

 سرهنگ حیرانی بیان کرد: با پیگیری‌های فرماندار شهرستان ماکو ۱۸۰ تن قیر تهاتری برای آسفالت راه های روستایی شهرستان ماکو توسط بسیج سازندگی سپاه شهدای استان به این شهرستان تخصیص یافته است، که با شروع فصل کاری جدید قیر تخصیصی برای آسفالت راه روستای تکمه به آغبلاغ بکار گرفته خواهد شد .

فرماندار ماکو:  بسیج سازندگی بسیاری از کارهای غیرممکن‌ها را در شهرستان ماکو ممکن کرده است.

نادر کاظمی نیز در این جلسه با اشاره به اقدامات خوب و مؤثر بسیج سازندگی در سطح شهرستان گفت: بسیج سازندگی بسیاری از کارهای غیر ممکن را در شهرستان ماکو ممکن کرده است.

وی در ادامه با بیان اینکه تنها راه نجات کشور خودباوری و توجه به نیرهای داخلی و توانمندی جوانان کشور است، افزود: با اعتماد به جوانان و گروه‌های جهادی در بسیج سازندگی می توان در بی اثر کردن تحریم های ظالمانه استکبار جهانی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران قدم‌های مؤثری برداشت .

 فرماندار ماکو همچنین در خصوص اینکه هیچ کشور بیگانه‌ای دلسوز ما نیست، ادامه داد: همه امکانات در داخل کشور برای ما مهیا است و باید در تمام ابعاد تلاش خود را چند برابر کنیم تا به مقصود و هدف خود برسیم.

کاظمی بیان کرد: طی این سال‌ها هر جا که نیاز به اجرای پروژه‌های محرومیت زدایی در مناطق مختلف احساس شده، بسیج سازندگی در صف اول قرار داشته و با تلاش‌های دولت و سپاه پاسداران و بسیج، در روستاهایی که در حال مهاجرت به شهرها بودند، شاهد شکل‌گیری یک مهاجرت معکوس از شهر به روستا هستیم.

وی اضافه کرد: احداث و بازسازی مساجد، آبرسانی به روستاها، ساخت و تعمیر مسکن محرومان، تخصیص تسهیلات برای مشاغل خرد و خانگی، اجرای طرح‌های سازندگی در شهرستان ماکو به همت بسیج سازندگی در حال اجرا است .

ماکو یکی از شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی است.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 13 =

دکمه بازگشت به بالا