اجتماعیچالدرانشهرستان ها

اردوی جهادی تیم‌های پزشکی در چالدران آغاز شد

به گزارش خبر ماکو- فرمانده سپاه چالدران گفت: در آستانه فرا رسیدن سالروز آزاد سازی خرمشهر ، اردوهای جهادی در قالب اعزام تیم‌های پزشکی به رروستاهای این شهرستان آغاز شد.

سرهنگ پاسدار جلیل نقشی قره باغ  روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبر ماکو اظهار داشت: این طرح با هدف خدمت رسانی به مردم مناطق محروم، مرزی و کم برخوردار چالدران و با همکاری تیم های مختلف پزشکی در روستاهای بخش مرکزی و دشتک این شهرستان اجرا می شود.

وی افزود: در این طرح که با محوریت روستای مرزی ” قلمه خاچ” اجرا می شود، حوزه بسیج دانشجویی، بنیاد علوی، بسیج عشایری و بهداری سپاه چالدران با یکدیگر مشارکت و همکاری‌ دارند.

فرمانده سپاه چالدران اضافه کرد: این طرح قرار است در ۳۰ روستای مورد هدف این شهرستان به مدت یک هفته اجرا شود، که در اولین روز اجرای آن اهالی هفت روستا از خدمات مختلف آن بهره مند شدند.

وی بیان کرد: در قالب این طرح خدمات مختلف پزشکی از جمله پزشک عمومی، دندانپزشکی، حرکات اصلاحی و توان بخشی، داروی رایگان، مشاوره و تزریقات انجام می گیرد که در اولین روز اجرای این طرح ۴۰۰ نفر از خدمات آن بهره مند شدند.


بیشتر بخوانید:۱۶ طرح محرومیت زدایی توسط سپاه در چالدران اجرایی شده است


سرهنگ پاسدار نقشی ادامه داد: در این طرح ۲ گروه جهادی بسیج دانشجویی سپاه چالدران متشکل از ۲۰ نفر شرکت داشتند و همکاری‌های لازم با تیم های پزشکی به عمل آوردند.

وی اضافه کرد: در تداوم اجرای این طرح بیماران نیازمند به مراکز درمانی تخصصی جهت تکمیل مراحل درمان به پزشکان متخصص ارجاع داده می شوند.

چالدران یکی از محروم‌ترین شهرستان‌های آذربایجان‌غربی است که برای بهبود وضعیت این شهرستان و ارتقای شاخص‌های آن، دولت، وزارت کشور، بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی با یکدیگر همکاری دارند.

این شهرستان حدود ۱۲۰ روستا دارد که در ۲ بخش مرکزی و دشتک نزدیک به ۲۰ هزار نفر را در خود جای داده‌ است.

چالدران با ۵۰ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان‌غربی واقع شده است.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − شش =

دکمه بازگشت به بالا