اخبار منطقه آزاد ماکواقتصادیسیاسیشهرستان هاماکو

استاندار آذربایجان‌غربی: برنامه میان‌مدت توسعه مناطق در سفرهای شهرستانی تدوین می‌شود/ بازرگان پیشانی تجاری و لجستیکی جمهوری اسلامی ایران است

به گزارش خبرماکو – استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد کارشناسی پیش از انجام سفرهای شهرستانی گفت: در طول سفر نیز نظرات نخبگان و مردم و همچنین دغدغه آنان شنیده شده و بر این اساس، برنامه میان‌مدت توسعه‌ای هر منطقه تدوین می‌شود.

 محمدصادق معتمدیان روز پنجشنبه در جمع مردم شهر بازرگان شهرستان ماکو افزود: در این سفرها، مدیران تصمیم گیر در بخش های مختلف حاضر می شوند و با حضور همه آنان، برنامه ها در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه به تصویب می رسد.

وی اظهار کرد: رویکرد درنظر گرفته شده در این سفرها، رویکرد مردم محوری است و درصدد هستیم تا با حمایت مردم و نخبگان، اهداف دولت را دنبال کرده و در این مسیر، از توان و نظرات مردمی بهره مند شویم.

وی اضافه کرد: در این سفرها، یک ریل گذاری برای توسعه منطقه انجام می شود تا زمینه اجرای طرح های مختلف به ویژه اتمام طرح های نیمه تمام با اختصاص اعتبار مناسب مهیا شود.

استاندار آذربایجان غربی یکی از سیاست های مهم دولت سیزدهم را توجه به مناطق مرزی، معیشت، اشتغال و تکمیل زیرساخت های مناطق محروم عنوان کرد و ادامه داد:  حضور آیت الله رییسی در سفر به استان، در مرز و بازدید از آن که برای نخستین بار صورت گرفت، نشان از توجه ویژه به مرز و حل مشکلات مرزی دارد.

معتمدیان همچنین آذربایجان غربی را از استان های پیشرو در تجارت دانست و گفت: باید از این ظرفیت در سطح ملی، استانی و شهرستانی استفاده کنیم تا مردم هم از مزیت های آن بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه بازرگان از ظرفیت ها و پتانسیل های ملی و بین المللی برخوردار بوده و با قرارگرفتن در مسیر کریدورهای مهم بین المللی، نقش بسیار مهمی را در تجارت بین الملل کشورمان داراست، افزود: راه اندازی منطقه آزاد ماکو هم در ارتقای شاخص های اقتصادی این منطقه موثر بوده است.

استاندار آذربایجان غربی اضافه کرد: افزایش شرکت های فعال از ۳۵ به ۱۲۹، سرمایه گذاری عمرانی بیش از هزار میلیارد تومانی و سرمایه گذاری اقتصادی در راستای نقش مهم ترانزیتی، لجستیکی و تجاری منطقه در کشور موجب شده تا همه منطقه به ویژه بازرگان از مزیت های خود بیش از پیش استفاده کند.

وی، بازرگان را پیشانی تجاری و لجستیکی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و ادامه داد: باید با استفاده از این ظرفیت، بیش از پیش در حل مشکلاتی نظیر بیکاری، کمبود درآمد و زیرساخت ها تلاش کرد.

معتمدیان گفت: البته در این مسیر باید از ظرفیت منطقه آزاد نیز بهره برد و زمینه ایجاد ارزش افزوده در بخش کشاورزی، تجارت، لجستیک و صنعت را فراهم کرد.

وی تاکید کرد: محرومیت در این منطقه برخوردار قابل قبول نیست و باید برای رفع این مشکل از همه ظرفیت ها استفاده کنیم.

به گزارش خبرماکو ، استاندار آذربایجان غربی در چهاردهمین سفر شهرستانی خود، دیروز و امروز، میهمان مردم شهرستان ماکو بود

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

دکمه بازگشت به بالا