اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

افزایش مبتلایان کرونا در ماکو نگران‌کننده شده است

به گزارش خبرماکو، رییس شبکه بهداشت و درمان ماکو با اشاره به بیان اینکه این شهرستان در شیوع بیماری کرونا، نقطه اوج موازی با کشور و استان را تجربه می‌کند، گفت: نرخ رشد بیماران در این شهرستان بالاتر از استانی بوده که بسیار نگران‌کننده است.


رحیم صمدی روز چهارشنبه در پانزدهمین جلسه افزایش مبتلایان کرونا در ماکو نگران‌کننده شده استشورای هماهنگی، پیشگیری و مبارزه با کرونا در ماکو اظهار داشت: ساده انگاری بیماری و کاهش استفاده از لوازم حفاظت فردی و عادی شدن شرایط برای مردم از عوامل این رشد نگران کننده است.

وی با بیان اینکه مبتلایان بدون علامت از حضور در تجمع‌ها باید پرهیز کنند، ادامه داد: این افراد در صورت سطحی بودن علامت و نیاز داشتن به مشاوره، از ظرفیت تلفن ۴۰۳۰ استفاده کنند زیرا همکاران به صورت شبانه روزی برای پاسخگویی آماده هستند.

رییس شبکه بهداشت و درمان ماکو با اشاره به اینکه شیوع بیماری کرونا غیرقابل پیش بینی بوده و شاه کلید مقابله با آن، حفاظت فردی است، تاکید کرد: مردم باید بیشتر از این مراقب خود و اطرافیانشان باشند زیرا بخش ویژه کرونا در بیمارستان پرشده و بیماران بدحال تر شده اند.

وی گفت: آمار فوتی در شهرستان ماکو نسبت به ماه گذشته، بیشتر از ۲ برابر شده است.

سرپرست فرمانداری ماکو نیز در این جلسه تاکید کرد: لازمه اجرای صحیح بخشنامه‌ها و دستور العمل‌های بهداشتی همراهی مردم و مسوولان است.

رعنا قربانی با تاکید بر اطلاع رسانی و تبلیغات بهداشتی در سطح شهر افزود: از ظرفیت رسانه‌ها و فضای مجازی باید در این اطلاع رسانی استفاده شود.

وی با اشاره به بخشنامه ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص دورکاری کارکنان دولت اظهار داشت: کارمندان در مدت دورکاری یا مرخصی استعلاجی باید در منزل بمانند و در صورت مشاهده عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی با آنان برخورد خواهد شد.

وی اضافه کرد: با هماهنگی‌های بعمل آمده و حمایت‌های وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی استان امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی مورد نیاز تامین شده اند ولی حمایت‌های مردمی نیز در این راستا حائز اهمیت است.

شهرستان ماکو با بیش از ۱۰۰هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع شده است.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =

دکمه بازگشت به بالا