اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

بسیج مروج روحیه انقلابی در جامعه است

امام جمعه ماکو با اشاره به فرا رسیدن هفته بسیج، گفت: بسیج مدرسه عشق است و روحیه انقلابی و بسیجی را در بین جوانان و جامعه ترویج می دهد که این خود عامل تقویت نظام و اسلام است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، حجت الاسلام ایوب رنجبری در خطبه های نماز جمعه این شهرستان افزود: بسیجی باید سیاسی باشد و سیاست زده نشود، بصیر بوده و خود بزرگ بین نباشد؛ بسیجی باید مقتدرانه در راه خود ثابت قدم باشد.
رنجبری با اشاره به روحیه مجاهدت طلبی بسیجیان، اظهار کرد: در زلزله اخیر دیدیم که طبقات مختلف جامعه از جمله دولت، بسیج، سپاه و ارتش وارد عرصه عمل شدند و با تمام قوا به حل مشکلات جامعه و التیام درد حادثه دیدگان کمک کردند و این روحیه جهادی باید در بین جوانان و جامعه گسترش یابد.
امام جمعه ماکو اظهار کرد: مسئولان در حال حاضر باید هدفشان فقط کمک رسانی و حل مشکلات حادثه دیدگان باشد و مردم نیز باید در کنار مسئولان باشند.
وی در ادامه با اشاره به رحت پیامبر اکرم ( ص)، بیان کرد: شناخت و معرفت خودمان را نسبت به اهل بیت (ع) باید افزایش دهیم و از ۲ یادگار قرآن و عترت پیامبر جدا نشویم.
وی افزود: پیامبر گرامی اسلام محور وحدت مسلمانان بودند و باید این اتحاد را در جامعه همه گیر کنیم و جوانان را به این امر سوق دهیم.
وی با اشاره به اینکه اجتماع عظیم اربعین یک عظم همگامی است، ادامه داد: مسلمانان در این امر ثابت قدم هستند و بدون توجه به تهدیدهای تروریستی به راه خود ادامه می دهند.
وی اضافه کرد: این حضور نشان از قدرت عالم تشیع و مسلمانان است که شیعه و سنی، عرب و عجم در کنار هم شعار حب الحسین را در جهان طنین انداز کردند و به اوج خود رساندند.

حجت الاسلام ایوب رنجبری سال ۱۳۵۱ در شهر سلماس در یک خانواده مذهبی متولد در سال ۶۸ وارد حوزه علمیه قم شده و در مدرسه رضویه، دوره مقدمات را با ممتازی به پایان رسانده و از سال ۷۶ وارد دروس خارج حضرات آیات عظام تبریزی (ره)، وحید خراسانی، جوادی آملی، سبحانی، بهجت (ره) ، عابدی، فاضل گلپایگانی شده است.
حجت الاسلام ایوب رنجبری از سال ۸۸ نیز امام جمعه و مسئول حوزه های علمیه برادران و خواهران شهرستان ماکو بوده است.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

دکمه بازگشت به بالا